Конкурс “Ескулап”

До цієї події, як і щороку, медичні сестри четвертого курсу та їх викладачі готувалися всерйоз, ретельно і заздалегідь. На заняттях з клінічних дисциплін свої міцні знання і право взяти участь у престижному конкурсі доводили кращі студенти.

І ось директор коледжу, кандидат медичних наук та голова журі конкурсу професійної майстерності Ігор Едуардович Шарун та його заступник, організатор конкурсу Олена Сергіївна Федорці оголосили про його початок.

 

Справедливо і безкомпромісно зібралися оцінювати теоретичні та практичні знання майбутніх медичних сестер члени журі – найдосвідченіші викладачі коледжу у складі Є.І.Камінської та Л.А.Цупрової зз ЦК хірургії, Л.В.Пойди та Н.М.Пєрової – ЦК педіатрії, голови ЦК медсестринства С.Г.Мартинової.

До професійного бою за перемогу готові учасники. Всі вони добре відомі в нашому навчальному закладі, адже завсі ці роки більшість були відмінними студентами, учасниками студентських наукових конференцій, виступали з доповідями і презентаціями, відвідували гуртки і при цьому не цурались громадської роботи, участі у волонтерському русі. Є й спортсмени, тобто часу не змарнувались, набрались знань і з користю провели насичені студентські роки. Хто ж вони, нинішні учасники конкурсу?

Знайомтесь, Ольга Ващиніна, Катерина Завгородня, Анастасія Курінська, Анна Мельник, Марія Назірова, Вікторія Борисова, Євгенія Ігнатьєва, Анастасія Бурлака,Анна Водоп’ян, Оксана Жилка, Альона Костюченко, Ігор Олексієнко. До речі, Ігор різниться не лише знаннями, але й волонтерською діяльністю. Він демонструє надання першої долікарської допомоги для першокурсників окледжу, учнів шкіл та інших навчальних закладів, бере участь у проведенні акцій з пропаганди здорового способу життя.

І ось за розпорядженням директора коледжу, конкурс стартує. Перший його етап – перевірка рівня теоретичної підготовки. За слова заступника директора О.С.Федорці, викладачами ретельно відібрано 100 тестів, які включають запитання з клінічних дисциплін. Час обмежений, тож всі до роботи.

За виконанням завдання зацікавлено слідкують завідувачі мед сестринських відділень А.П.Рибалка та О.А.Котляр, члени журі. Дівчата своєчасно справляються з теоретичною частиною і приступають до не менш відповідального: кожному учаснику належить показати свої знання з хірургії, терапії, педіатрії, основ медсестринства.

У кабінетах кипить робота. Викладачі очікують і врешті отримують чітке формулювання щодо виконання тієї чи іншої маніпуляції, конкурсанти називають інструментарій, послідовність дій медичної сестри в тій чим іншій ситуації.

Час збігає непомітно, по черзі конкурсанти переходять з одного навчального кабінету до іншого.

За дуже короткий час требі в повній мірі розкрити свої знання та практичні навички з хірургії.

Продемонструвати яким чином слід надати допомогу малюку.

Щоправда можна не надто переживать, адже у кожному кабінеті, при виконанні кожного завдання поруч –викладач, однак конкурсанти добре знають, що на його підказку сподіватися марно. Все по-чесному.

Члени комісії часу не гають. Вони уважно спостерігають за ходом конкурсу, роблять записи, підбивають підсумки.

І ось, врешті, Ігор Едуардович надає слово членам журі. Всі вони схвально відгукуються про учасників конкурсу, рівень їх теоретичної та практичної підготовки.

-Я задоволений, – говорить у вітальному слові директор коледжу, к.м.н. І.Е.Шарун, – Незабаром місто, Україна отримають знаючих, вмілих фахівців. Кожен з вас досить впевнено довів це на всіх етапах конкурсу. Значить роки були насиченими і продуктивними, час не змарновано.

Я переконаний, що ми ще не раз отримаємо подяку за вашу якісну підготовку і виховання. Знайте, що професія медика повинна, насамперед, приносити кожному з вас усвідомлення своєї великої відповідальності за життя людини і водночас справжню радість від почуття виконаного обов’язку.

Після щирих привітань заступника директора, завідувачів відділень, членів журі, врешті оголошуються переможці ХХІ конкурсу професійної майстерності «Ескулап».

Третє місце виборола Оксана Жилка, друге – Аня Мельник, а першість – за Анею Завгородньою. Кожна з переможець, всі учасники конкурсу отримали грамоти та подарунки, а також можливість не здавати перевідні екзамени.

– Я сьогодні дуже щаслива, – сказала сяюча Аня Завгородня. До перемоги йшла майже чотири роки. Розумію, що все набуте у коледжі знадобиться в моїй майбутній професії і в житті і в цьому завдячую викладачам найкращому медичному навчальному закладу – Дніпровському базовому медичному коледжу.

Аня Завгородня та Аня Мельник одразу після конкурсу розпочали підготовку до обласного етапу, в проведенні якого візьмуть участь.

 

Контакти

Україна, м. ДНІПРО, проспект Богдана Хмельницького, 23; Поштовий індекс: 49061