Комунальний вищий навчальний заклад
||
З 1998 року заклад виконує програму реформування сестринської освіти в Україні,
яка забезпечує відповідність професії медичної сестри міжнародним стандартам.

Архив новостей

[31.12.2019] НОВОРІЧНИЙ КАЛЕЙДОСКОП ДОБРИХ СПРАВ


   

НОВОРІЧНИЙ КАЛЕЙДОСКОП ДОБРИХ СПРАВ

Згадаймо події І семестру 2019-2020 н.р.

 Традиційно першою  важливою подією нового навчального року є посвята у студенти, яка урочисто проходить у Палаці культури «Шинник». Першокурсники та їх батьки з вітального слова  директора коледжу,  к.м.н. І.Е. Шаруна дізнаються про те, що  популярність Дніпровського базового медичного коледжу в  нинішньому навчальному році, як і в попередні, була найвищою серед  відповідних навчальних закладів Дніпропетровської області.

Конкурс склав 4,1 людини на бюджетне місце, план прийому виконано на всі 100 відсотків. Прийшла нова завзята команда майбутніх медиків, яку радо прийняли в дружну студентську родину.

Посвята, як і в усі попередні роки, приємно здивувала і порадувала викладачів, студентів та їх батьків.

                

 З приводу початку нового студентського життя та на порозі 2020 року першокурсник, один із кращих випускників підготовчих курсів, юний поет, студент групи Ф-913 Сосо Арзуманян написав вірш.

 

РІДНОМУ КОЛЕДЖУ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

Дніпровський базовий медичний

Для студентів всіх величний,

Саме в ньому нас навчають,

Здібності кожного розкривають.

Студенти вас переконають:

Тут найкращі педагоги викладають,

Вони за нас переживають.

Навчають нас майстри і кандидати,

Вони в душі всі Гіппократи,

Кожен з них наш коледж прославляє,

Враження добре справляє.

Хто тут лише не навчається,

Кожен усюди і завжди старається,

Професійними виростають,

Та у життєву дорогу рушають.

Всі тримаються гідно,

Коледж прославляють відповідно.

Наш директор – батько закладу

Приведе все до ладу,

Коледж працею  величає,

На всіх нас враження добре справляє.

Все студентство Шаруна поважає,

Він і справді талантом вражає,

За студентів своїх радіє,

Завжди добре їх розуміє.

Вихованців всіх виручає,

Кому треба – допомагає,

За права студентів - борець,

Для коледжу нашого – справжній отець!

 

Вже з перших днів навчального року до адміністрації коледжу звернулися працівники обласного Центру екстремальної медичної допомоги з проханням взяти участь у конкурсних змаганнях бригад. Всі 25 студентів  чудово справилися з  ролями статистів при практичному розгляді різних версій.

Серед старшокурсників знайшлося чимало бажаючих до поглибленого вивчення практичних навичок. Варто відзначити учасників конкурсних змагань по коледжу - представників груп Ф-941, Ф-942, Ф-41 Євгенію Задорожну, Альону Коротю, Ярослава Саломатіна, Артема Колесниченка, Данила Полтавченка, Аліну Коваленко, Таїсію Суху, Дениса Денисенка, Вадима Білоконя. Їх ретельно готували досвідчені викладачі Л.І. Зленко, Л.А. Цупрова, А.Г. Башта, І.Є. Кирилова під керівництвом заступника директора О.С. Федорці.

Найсильнішими у підготовці з теоретичних питань та практичних навичок визнано студентів групи Ф-941 Артема Колесника, Данила Полтавченка, Аліну Коваленко. 

 

 Друга за значенням подія першого місяця навчального року – День фізичної культури та спорту. Це й зрозуміло: ДБМК – територія здоров’я і здорового способу життя. Більше третини студентів постійно і результативно займаються майже двадцятьма видами спорту.

Жоден міський турнір, естафета, легкоатлетичний крос  не обходяться без участі наших студентів. Ми - постійні учасники спортивних змагань до Дня міста. Наші спортсмени вперше за багато років ввійшли до складу збірної області для участі у Всеукраїнській студентській спартакіаді.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

  Надовго запам’ятався вболівальникам   турнір з волейболу, присвячений захисникам України. В тому турнірі взяли участь ветерани АТО.

 

Під час цих змагань кращими гравцями були визнані директор коледжу, капітан команди працівників нашого навчального закладу І.Е. Шарун, а також студент групи Ф-932 Едуард Тофелюк.

 

 

На міських змаганнях з легкої атлетики ми були другими з бігу на 400 метрів з бар’єрами, а студентка групи Ф-21 Надія Пашко здобула першість з метання молота.

Звідки беруться спортивні успіхи і запалюються спортивні зірочки? Приміром, до них придивляються ще під час їх перших спортивних свят, таких як «Ранкова зарядка у гуртожитку», яка з кожним роком набирає все більшої популярності.

Хлопці та дівчата виявляють чимало артистизму, творчої вигадки, аби зробити свої виступи справді привабливими.

 Постійними співучасниками багатьох виховних заходів, які відбуваються у студентському гуртожитку, є керівники коледжу.

 З великою радістю тут зустрічають директора навчального закладу

І.Е. Шаруна, який дбає про повну життєзабезпеченість другого студентського дому.

 

СВЯТО МУЖНОСТІ І СИЛИ

 Збройні сили України за останні роки свого існування набули особливого значення в українському суспільстві. Захисники Вітчизни не раз доводили свою відданість присязі, українському народу, воїнському  обов’язку.

 Чимало випускників нашого коледжу служили, або наразі несуть службу в лавах української армії. Саме про них, мужніх захисників рідної землі йшла розмова на заході, присвяченому  святу українських патріотів.

 

Підготували та провели його студенти групи М-921 для своїх молодших товаришів  з групи М-917.

Викладачі історії В.І. Мазуренко та О.В. Шевченко розповіли про  роль і значення збройних сил в життєздатності кожної держави.

Про перших відважних захисників України – козаків, говорилось на чудовому заході, організованому групою М-921, де керівником А.О. Стельмах та центром патріотичного виховання під керівництвом В.І.Мазуренко.

Студентки групи М-921  Ядвіга Балагура та Олександра Шрам підготували чудові презентації про утворення, становлення  українського війська, його сьогодення.

Говорили про мужність і хоробрість воїнів-захисників рідної землі, які  відстоюють суверенітет і незалежність України на її східних кордонах.

Пам’ятним для студентів молодших курсів, гостей свята став захід, проведений  членами мовно-літературного гуртка «Заміс» та студентами групи Ф-923. Якою була козацька держава, за якими законами жилаякою зброєю боронила рідну землю, як будувала економічну політику, яких моральних принципів дотримувалась?

 

 Ці та інші цікаві факти, розбавлені піснями, сценками, танцями звучали у  великій залі.

 

Перший семестр запам’ятався ще й  такими подіями: приміром, вперше на роковини нашого навчального закладу, за ініціативою директора коледжу І.Е. Шаруна, було організовано парад медичних костюмів усіх часів і епох.

У холі коледжу зібралося безліч студентів, які з цікавістю розглядаликостюми служителів медицини минулого. Серед учасників  параду особливу увагу привернув античумний костюм, який виготовила студентка групи Ф-21 Ольга Нєрєтіна.

 

 Уже згодом стало відомо, що ця студентка з особливою старанністю поставилась до виготовлення костюму, консультувалася зі спеціалістами Франції, де й було його започатковано у Середньовіччі, під час епідемії чуми. Читачі сайту також дізналися про те, що Ольга Нєрєтіна – багатодітна мама, чудова поетеса.

 

Військово-патріотичне виховання – основа формування майбутнього медика. Про це добре пам’ятають викладачі та керівники груп коледжу, цій темі присвячують заходи.

Приміром, літературно-музична композиція «Верни до мене, пам’яте моя», яку підготували студенти групи Ф-923 розповіла  маловідомі факти про рідне місто Дніпро в роки Другої світової війни, про вклад студентів та викладачів нашого коледжу в порятунок бійців, у Перемогу над фашизмом.

 Викладачі та студенти нашого навчального закладу  організували мітинги та покладання квіті до меморіальної дошки на честь медиків – учасників Другої світової війни.                       

 

Яскравими і пам’ятними  були не лише події та заходи. Коледж напружено працював, досягаючи помітних результатів. Варто лише згадати перемогу на міському етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика.

Наші другокурсниці  з фельдшерського відділення Наталка Коваленко та Олександра Стаценко на міському етапі успішно справилися з нелегкими мовними завданнями та вибороли призові місця.

Чимало вболівальників було  в учасників конкурсу «Клава, я тебе люблю», започаткован

ого кілька років тому директором коледжу

І.Е. Шаруном.

Всі учасники конкурсу у кількох номінаціях виявили гарні навички  володіння комп’ютером. Переможці отримали грамоти і нагороди під час святкування Дня студента.

Підтвердженням того, що традиційні свята та заходи щоразу проходять по-новому, став щорічний творчий конкурс для першокурсників «Крок до зірок».

Новачки та їх копіткі наставники під керівництвом заступника директора Н.Л. Гармаш підготували чудовий видовищний концерт. 

Своєю майстерністю, розмаїттям талантів та жанрів приємно здивували членів журі на чолі з директором І.Е. Шаруном та численних глядачів, серед яких було чимало батьків першокурсників.

Велика увага – гуртковій роботі. Кілька гуртків під керівництвом викладачів ЦК природничо-наукових дисциплін ефективно працювали в єдиному напрямку – пропаганді здорового способу життя.

Гуртківці проводять велику дослідницьку роботу серед студентів,  результати цих досліджень висвічуються  у проектах, брошурах, у волонтерських виступах гуртківців на численних заходах у коледжі та за його межами. Як приклад – робота гуртка епідеміології і мікробіології  «Спалах», гуртка «За здоровий спосіб життя» та ін. Є впевненість, що такі активні гуртківці колись стануть вченими-дослідниками, грамотними фахівцями.

Допомагають засвоєння предметів численні конкурси та олімпіади, які проводяться в коледжі.

 

Кращі студенти коледжу показали свої знання та вправність з виконання нелегких завдань, передбачених в олімпіадах з латини, української мови, математики, фізики, інших предметів.

Гурток з вивчення англійської мови вдало організував своє заняття у гуртожитку.

 

Засідання гуртка було присвячене вивченню  культури та мови мешканців США.

Особливим, зворушливим, інформаційно насиченим відбувся  захід гуртківців під керівництвом викладача іноземної мови І.В. Зубченко, на якому першокурсники знайомили своїх ровесників з культурою, традиціями, звичаями Великої Британії.

Не пошкодував  жоден з тих, хто прийшов на пам’ятний захід, присвячений впливу  занять з рукоділля на стан здоров’я людини. Певно що на жодному із заходів не доводилось чути скільки цінних порад щодо поліпшення самопочуття та зміцнення здоров’я. Організували такий майстер-клас викладачі О.П. Баштаннік та А.Л. Горбатюк разом зі своїми студентами – групами Ф-931 та Ф-914.

Майбутні медики – люди з чуйними серцями. Вже сьогодні  їх готують до роботи з хворими.  У цій справі немає кращого за допомогу вірним друзям коледжу – працівникам обласної клінічної лікарні імені І.І. Мечнікова.

Такі відносини цілорічні, продуктивні. Неодноразово вже у цьому навчальному році

головний лікар клініки С.А. Риженко висловлював вдячність директору коледжу І.Е. Шаруну,  викладачам та студентам  за допомогу в проведенні медичних оглядів окремих категорій населення.

Вагомою була допомога студентів груп М-941, М-42, М-44, Ф-942 у проведенні Дня донора «Подаруй життя герою». Головна медична сестра клініки Н.Ф .Шульгіна відзначила згуртованість і підготовленість нашої студентської команди.

Нещодавно студенти груп Ф-932, Ф-933, А-22 під керівництвом викладачів Т.В. Мажари та О.Г. Дорошенко допомагали лікарям поліклініки обласної лікарні імені І.І. Мечнікова та самим її пацієнтам – незрячим людям, пройти повне медичне обстеження.

Це лише окремі маленькі штрихи добрих справ і напруженого результативного життя студентів та викладачів нашого коледжу у першому семестрі поточного навчального року. Та й вони – свідчення великої згуртованої роботи всього нашого дружного колективу, який розпочинає рік новий з рішучим бажанням оновлення та ще кращих перемін. Астрологи стверджують, що рік, який наступає, буде успішним саме для таких завзятих.

 Від студентських кореспондентів

У ВИБОРІ НЕ ПОМИЛИЛИСЬ!

Нещодавно  керівник нашої групи Юлія Миколаївна Ковальчук провела чудовий виховний захід: разом з групою М-935 ми взяли участь у проекті з історії медсестринства. Ми, першокурсники, з великим інтересом слухали розповіді Юлії Миколаївни, яка викладає основи медсестринства, а також старшокурсників про розвиток медсестринства в Україні, Німеччині, Росії, Канаді, США,  Південній Кореї.

Наші одногрупники Олександр Краснощок Та Єлизавета  Василенко розповіли про працю медичної сестри не гірше старшокурсників. Всі з великою увагою  поставилися до демонстрації одягу операційної, палатної, маніпуляційної, патронажної медсестер.

Активними на заході були наші одногрупники Софія Прохода та Уляна Лейко.

На цьому заході ми встигли  взяти участь у змаганні з накладання джгута. Першість здобув  Олександр Краснощок. На нашу думку, це був початок дороги до майбутньої  професії. Як бачите, дуже вдалий початок.

Надія ХОЛОД,

Студентка групи М-913. Знімок  Дар’ї КУЧМЕНКО