Комунальний вищий навчальний заклад
||
З 1998 року заклад виконує програму реформування сестринської освіти в Україні,
яка забезпечує відповідність професії медичної сестри міжнародним стандартам.

Архив новостей

[26.11.2019] І ПО-ЛАТИНСЬКОМУ ГУЛИ…


    Майбутні медики  без знання латинської мови ніяк. Тому кожен  намагається оволодіти  мовою майбутньої професії. А допомагають в цьому викладачі та ще чимало цікавих і повчальних заходів, які спільно проводять викладачі і студенти.

 

 

 Ось, приміром, чудово проведено відкрите засідання гуртка з вивчення латинської мови. Строчка з І.Котляревського  « …І по-латинському гули» тут була б цілком доречна. На заході впевнено звучала зовсім не мертва латинська мова. Викладачі Т.М. Савченко та Л.І.Усенко  заздалегідь створили дві конкурсні команди – на базі неповної та повної середньої освіти. Отож команди «Ягнята» та «Сови» приступили до виконання завдань конкурсу.

  

А девізом обрали відомий вислів: «Все, що сказане на латині, звучить як мудрість». Кожен учасник брав слово і відповідав на запитання котроїсь із тем. А тем таких  було сім . Журі уважно вивчало відповіді конкурсантів.  До завдання входило знання граматики, вміння правильно знайти український відповідник, правильно виписати рецепт. Слід було знати термінологію.

  

Учасники заходу не розгубилися і успішно справилися з поставленими завданнями. Під пильним наглядом членів журі Л.А.Усенко, О.О.Ізотової, О.В.Пушкарь   вони розшифровували терміни, вибудовували з них « ромашку».

  

Знань і вміння все ж виявилося більше у команди «Сови». Воно й не дивно, студентки групи Ф-21 Ольга Нєрєтіна, Аня Мураєва, Надія Пашко та студентка М-21 О.Сідан, студентки А-22 А.Бондар, А.Котова, А.Денисенко до науки ставляться серйозно. Однак і «ягнят» не варто перекреслювати. Олександра Стаценко,  Михайло Семенча, Влада Коваль, Данило Олійник,  та їхні друзі теж старались, давали вичерпні відповіді і програли «совам» зовсім небагато.

 

Члени журі подякували за активність обом командам, поздоровила переможців, а Тетяна Миколаївна щедро пригостила всіх учасників чудовими смаколиками.