Комунальний вищий навчальний заклад
||
З 1998 року заклад виконує програму реформування сестринської освіти в Україні,
яка забезпечує відповідність професії медичної сестри міжнародним стандартам.

Архив новостей

[25.06.2019] ДОБРЕ НАС ПРИЙМАЛИ «ЗАКАРПАТСЬКІ РАЛІ»


 Як відомо,  за ініціативою директора коледжу, к.м.н. І.Е.Шаруна, вперше в історії нашого закладу була створена фельдшерська бригада з числа старшокурсників, яка після напружених і тривалих тренувань взяла участь  у обласних змаганнях професійних фельдшерських бригад, де разом зі старшокурсниками медичної академії посіла п’яте місце.

  

 І ось нове запрошення – на участь у Всеукраїнських змаганнях бригад екстреної медичної допомоги «Закарпатські медичні ралі-2019» за міжнародною участю, які проходили у місті Ужгороді.  Тож слово заступнику директора коледжу О.С.Федорці.

 

- До нинішніх змагань готувалися надзвичайно старанно. Регулярно проводили і аналізували тренування, запрошували фахівців з Центру екстремальної медицини та медицини катастроф. Наші випускники Вікторія Меметова, Олег Анкундинов, Володимир Пугач не шкодували часу і сил.

І ось ми в Ужгороді. Програма надзвичайно насичена. Широке медичне представництво зібрала науково-практична конференція з міжнародною участю «Екстрена медична допомога та медицина катастроф України в умовах мирного та воєнного часу».

Участь в роботі конференції взяли наші  наставники з обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Дніпропетровської обласної ради, вчені з Дніпропетровської медичної академії.

За участі американських спеціалістів був організований фаховий семінар «Екстрена кардіологія». У роботі  конференції та семінару також взяли участь представники Польщі, Румунії, Словенії, Литви.

-         Як почувалися серед такого високого медичного представництва наші конкурсанти?

-         У них було своє відповідальне завдання – максимально пройти випробування  медичними ралі. Змагання видались нелегкими, у них взяли участь – 41 професійна команда з усіх областей України. 5 червня відбулося жеребкування, наша команда визначилася як 26-а. Місцем проведення змагань стало живописне село Яноші  Берегівського району, де майже не стихали рясні дощі.

 

- З чого почалися змагання?

-         З конкурсу «Мультиплекс». Всього таких конкурсів було десять. Завдання журі – виявити рівень всебічної підготовки фельдшерських бригад до роботи в екстремальних умовах.

 

- Як трималися наші конкурсанти?

-         Впевнено. Чимало завдань з конкурсної програми вони відпрацьовували в коледжі.

 

-          Ось, скажімо, конкурс «Політравма з постраждалими» відпрацювали перед самісінькою поїздкою. Доводилося докладати зусиль і знань і в конкурсах  «Отруєння», «Дитина з пневмонією і задухою», «Отруєння», «Інсульт»  та інші.

 

-         - Добре готувалися до теоретичної частини змагань. Приємно, що роботу нашої бригади відзначили як згуртовану, командну. В одному з конкурсів ми були третіми.

 

-          Серед трьох команд професіоналів з Дніпра, трьох команд з різних коледжів України і чотирьох з медичних академій -  ми виглядали цілком підготовленими. До того ж слід врахувати погодні умови. Майже всі конкурси проходили під шквальним дощем.

  - Який, на Вашу думку, найбільший здобуток ралі?

  - Це неоціненний досвід, який отримали конкурсанти. Всі вони залишають коледж і йдуть в самостійне трудове життя.  А ми, без сумніву, продовжимо  практикувати участь наших студентів у подібних конкурсах, адже це надзвичайно важливо в справі поліпшення підготовки кваліфікованих, конкурентоспроможних фахівців.