Комунальний вищий навчальний заклад
||
З 1998 року заклад виконує програму реформування сестринської освіти в Україні,
яка забезпечує відповідність професії медичної сестри міжнародним стандартам.

Архив новостей

[10.05.2019] У НАУКОВОМУ ПОШУЦІ


  Одна з характерних прикмет Дніпровського базового медичного коледжу – науковий підхід педагогів до викладання  та прагнення до науково-дослідницької діяльності їх вихованців – студентів навчального закладу. Свідчення того – цікаві і насичені щорічні  науково- дослідницькі конференції, які  збирають найкращих представників студентської молоді.

 Ось і нині   члени різних   гуртків разом зі своїми науковими керівниками зібралися аби поділитися  думками, науковими знахідками і відкриттями, результатами власних досліджень. На науковій конференції розглядалось  одинадцять дослідницьких робіт з найрізноманітнішої тематики.

 

 

Члени журі – заступники директора коледжу О.С.Федорці та Н.Л.Гармаш, обласний методист В.В.Некрашевич, методист коледжу О.Ю.Орєхова, голова студентського самоуправління В.Конєва під головуванням директора коледжу, к.м.н. І.Е.Шаруна дотримувались усіх засад: для розгляду відібрано 11 студентських наукових робіт. Це лише невелика частина зробленого студентами, адже науково-дослідницькою роботою займається майже чверть студентів коледжу – високий показник. Тема конференції благодатна: «Здорова молодь сьогодні – здорова нація завжди».

 

 

Дано старт. Першими слово тримають представники гуртка іноземних мов, які  дослідили тему розвитку медицини в Англії, Італії, інших країнах світу від середньовіччя, а також вивчили інформацію про деякі методи лікування, перші шпиталі та поєднали ці дані з сучасністю. Науковий керівник – викладач іноземної мови І.В.Зубченко. Ця перша наукова робота – можливість виявити свої здібності та пошукові старання.  Далі перед учасниками конференції - представники гуртка математичного моделювання в медицині, яким керує В.Г. Ємельянова. Тема найболючіша і звучить тривожно: «Пластик вбиває нашу планету». Першокурсниці медсестринського відділення Олександра Шрам, Ядвіга Балагура, Наталка Коваленко  приводять приголомшливі дані про мільйоннотонні  річки пластику, які щороку потрапляють до світового океану.

 

 Дівчатка доказово говорять про негативний вплив пластика на здоров’я, наводять конкретні приклади  забруднення  пластиком рідного Дніпра, пропонують своє бачення у вирішенні проблеми і наводять переконливий приклад багатодітної сім’ї однокурсниці Ядвіги Балагури, члени якої  дружно і постійно наводять лад на території свого селища та залучають до цього всіх жителів.

 

 

 Сучасно, актуально, по-науковому вибудувала свій виступ Олександра Стеценко з групи Ф-911, яка при сприянні викладачів І.П.Кулакової та Н.Г. Кононихіної порушила надзвичайно важливі тему лактозної недостатності. Для присутніх були дані відповідні рекомендації, як запобігти алергії, викликаної даним недугом, та як правильно харчуватись при цьому.

 

  

 Як відомо, за останні роки значно помолодшала гіпертонія, тож доречними були спостереження, дослідження, конкретні поради науковців-початківців Лізи Марченко та Карини Кривоніс, яким допомогли підготуватися до конференції викладачі О.Г.Дорошенко та Т.В.Мажара.

 Члени гуртка анатомії Ліза Маринич та Влада Антонюк разом з досвідченим науковим наставником провели дослідження стану зору у студентів нашого навчального закладу, встановили причини зниження зору, виробили рекомендації, спеціальні вправи з відновлення та зміцнення зору. Все це передали через власноруч змонтоване відео. А Аліна Коваленко та Аміна Коломоєць з гуртка терапії  разом з керівником А.Г.Баштою, спираючись   на конкретні наукові спостереженнях, результати опитування, розвіяли деякі міфи та відверто сказали правду про таке страшне захворювання як туберкульоз і вказали шляхи його попередження,

     В основному на власному досвіді роботи з дітьми вибудувала свою доповідь випускниця медсестринського відділення  Ліза Єсіна, яка працює з групою малюків, що мають проблеми з хребтом,  виробила для них цілий комплекс оздоровчих вправ і домоглася позитивних результатів у їх лікуванні.

Яскраво, сонячно і цікаво вибудували свою наукову доповідь члени гуртка «Фармація». Гуртківців завжди відзначають на наукових конференціях, ця ж була присвячена чудодійним лікувальним властивостям меду. Здавалося б, тема медолікування не нова, однак до її дослідження та презентації юні пошуковці підійшли всебічно. Вони побували на всеукраїнській конференції бджолярства,  на пасіці, уважно прислухались до спеціалістів, самостійно виготовили  препарати з меду та продуктів бджолярства, випробували їх лікувальну дію на собі та  студентах, провели анкетування, зібрали необхідні дані, систематизували їх, трохи  приправили гумором – і все це представили учасникам конференції наживо та у відеосюжеті.

 Тож не дивно, що саме ці гуртківці вибороли друге місце. Керувала їх науково-дослідницькою роботою О.С.Старовойт.

А першими  журі одностайно  визнало членів гуртка з вивчення анатомії Лізу Маринич та Владу Антонюк.  Вела дівчат до перемоги керівник гуртка,  один з найдосвідченіших викладачів коледжу – Т.Є. Колесниченко. Гуртківці з «Милосердя» стали третіми. Всі члени журі зробили  об’єктивний аналіз виступу представників кожного гуртка і з ними погодились присутні. Директор коледжу Ігор Едуардович підбив підсумки  студентської науково-дослідної роботи коледжу, давши їй заслужену позитивну оцінку та нагородив переможців конференції.