Комунальний вищий навчальний заклад
||
З 1998 року заклад виконує програму реформування сестринської освіти в Україні,
яка забезпечує відповідність професії медичної сестри міжнародним стандартам.

Архив новостей

[12.02.2019] КОЛЕДЖ ДЛЯ ПЕРШОКУРСНИКА - ЯК ДРУГИЙ ДІМ


 Роки навчання у  нашому коледжі – найщасливіші і найбільш пам’ятні для майбутніх медиків. До цього докладають зусиль адміністрація, викладачі, керівники груп. Всі вони, а найбільше - керівники груп, намагаються з перших днів навчання залучити  студентів-першокурсників до повноцінного, цікавого життя коледжу, допомагають пройти всі форми адаптації і почуватися  впевнено, жити змістовно.

 

Як вважає голова циклової комісії керівників груп Н.М.Лещенко, нинішнім першокурсникам пощастило з кураторами. Ось, приміром, керівник групи Ф-911 Ю.А.Руденко намагається дбати про всебічний розвиток своїх вихованців. Саме  ця група виборола перемогу у конкурсі студентських талантів «Крок до зірок». Глядачі відзначили сценічну майстерність  Дмитра Золотарьова, Олександри Стаценко, Насті Мічуріної, Григорія Черкеза.

 

 Вміння розкрити свої здібності знадобилися студентам групи не лише на сцені. Вони беруть участь в інсценуванні літературних творів, у проведенні виховних годин, у спортивних святах. За цей короткий час розкрилися і показали свої здібності та вміння у підготовці інформаційних повідомлень Катерина Ліпатнікова,  Антон Ємельянов.

     

Величезний досвід роботи з першокурсниками має викладач, керівник групи Ф-912 Галина Миколаївна Площенко, яка добре усвідомлює, що найбільший  ефект  від виховання можливий лише на конкретних прикладах. Першокурсники  надовго запам’ятали зустріч з випускниками коледжу Анастасією Литвинчук, яка працює в гематологічному відділенні 4-ї міської лікарні та фельдшерами станції швидкої допомоги Ольгою Дудник і Мариною Скрипник. Та, певне,  найбільш ефективним методом в роботі з адаптації першокурсників став проект «Студент-студентові», який Галина Миколаївна успішно впроваджує разом зі своєю колегою Тетяною Євгенівною Колесниченко.

Протягом кількох перших місяців перебування   у коледжі та проживання в гуртожитку, першокурсники знаходилися  в полі зору добровільних наставників – студентів групи М-923, де керівником є Тетяна Євгенівна. Конкретні рекомендації з організації побуту, режиму харчування, підготовки до занять, правильного відпочинку, планування бюджету – все це допомагає підліткам відчути розуміння і підтримку дорослих та ровесників.

 Приємно спостерігати,як з місяця в місяць гуртуються та розкривають свої здібності, нахили, захоплення студентські колективи першокурсників і зокрема кожен студент.

 

 Ось, приміром, студенти групи Ф-913, де керівником  Х.О.Фельд, вивчали історію запорізького козацтва, історію обласної клінічної лікарні імені І.І.Мечникова,  прагнули вникнути в особливості своєї майбутньої професії фельдшера, гартували своє здоров’я на заняттях спортом.

 

  Справжнім відкриттям, усвідомленням поняття «медицина» стала для підлітків пошукова робота з підготовки великого заходу. Називався він «Пером та скальпелем» і розповідав про життя та діяльність українських письменників-медиків. Наталка Коваленко,  Ілля Кореняк, Володимир Силін, Кирило Куниця,  Вероніка Маймур, Софія Мельник, Павло Пелевін, Валерія Нестека, Ілля Пінчук, Дар’я Чекан, інші хлопці та дівчата віршами, піснями та розповідями підтвердили, що  обрана майбутня професія – до душі.

 Керівнику групи  Ф-21 Ю.С. Придатченко, де навчаються першокурсники  на базі повної середньої освіти, довелося не раз переконатися, що має талановитих студентів у групі, які зуміли швидко пройти адаптацію  ще й стати досить популярними серед однолітків. 

   

Скажімо, М.Дзюба, І.Терещенко, В.Лягуша як слід підготувалися і взяли участь у конкурсі «Я люблю тебе, Клава», організованого і проведеного за ініціативи директора коледжу, к.м.н. І.Е.Шаруна.

  Справжнє відкриття – студент групи, художник Ігор Абрамян.

  

 До навчання у коледжі хлопець встиг попрацювати кухарем, побувати в зоні  АТО, ще й  створити чимало справді талановитих картин – українських пейзажів.

  

 Ігор  став переможцем директорського конкурсу «Діамантові грані» в номінації «Кращий малюнок».

 Керівник групи М-911 Анна Олегівна Стельмах зуміла розкрити справжні творчі дарування. Студенти брали активну участь у постановці творів української класики. Вони завзято відображали чвари Кайдашевої сім’ї, засуджували ганебні вчинки Чіпки Варениченка, ставили уривки з п’єси «Мартин Боруля». На популярному студентському фестивалі «Крок до зірок» Аню Павлову, Катерину Лемешеву, Ядвігу Балагуру, Олену Балябіну визнано переможцями конкурсу номінації «Кращий танок». Активні дівчата та хлопці і в заходах, які відбуваються у гуртожитку коледжу.

 Справжнє  захоплення і схвалення викладачів та студентів викликає краща студентка групи Олександра Шрам. Саша пробує творче перо, чудово декламує, чарівно виконує романси на слова українських поетів та сучасні пісні. Вона добре справилася із завданнями міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та ввійшла до п’ятірки сильніших мовних знавців.

  Студенти групи М-912 також швидко і безперешкодно прижились у нашому навчальному закладі. І все завдяки увазі та наполегливості керівника групи Т.О.Гольдфарб.

  

Зближенню та швидкій адаптації допомагали сумісні справи. Надзвичайно цікаво та пізнавально  пройшов захід, присвячений Дню українського козацтва. Ще заздалегідь студенти вивчали найцікавіші сторінки історії козацтва, використовували багатий місцевий матеріал. Адже Дніпропетровщина – колиска українського козацтва, особливо ретельно досліджували методи народного цілительства на Січі, маловідомі рецепти лікування хвороб та бойових ран. У групі за короткий час сформувалися яскраві особистості, які стали відомими і в стінах коледжу.

 

   Приміром, Тоня Байцуренко побувала в багатьох країнах світу, тож її повідомлення про життя, традиції, культуру тієї чи іншої держави, підкріплені сувенірами та власними враженнями, до снаги студентам цієї та інших груп.

У Тані Кішінської  чимало прихильників.

   Дівчина – вміла бандуристка та виконавиця українських пісень, яка виступає на багатьох сценах регіону.  А  першокурсниця з М-915 Ангеліна Гусарова – не лише виконує, але й пише пісні.

  

 У керівника групи М-917 А.В.Кирюшенко чималий арсенал впливу на першокурсників.  Гуртують і допомагають адаптуватися спільні справи, приміром, випуск стіннівок, заняття спортом, А ось оригінальний спосіб зробити студентів друзями: у новому міському парку «Зелений гай» керівник зібрала свою групу, щоб провести виховний захід з теми:

«Студентське життя. Добро починається з тебе», а після такої відвертої щирої розмови організували та провели кілька колективних справ. Ось  і зблизились студенти, а єдність допоможе і в навчанні, і у формуванні майбутнього медика.

 

   За висновками голови ЦК керівників груп Н.Л. Лещенко, успішно завершується процес адаптації першокурсників.  А це позитивно вплине на юнаків та дівчат, зробить роки перебування у нашому навчальному закладі цікавими та успішними.