Комунальний вищий навчальний заклад
||
З 1998 року заклад виконує програму реформування сестринської освіти в Україні,
яка забезпечує відповідність професії медичної сестри міжнародним стандартам.

Архив новостей

[28.12.2018] Є ЧИМ НОВИЙ РІК СТРІЧАТИ!


 Особливо радісне це  улюблене свято  для того,  хто як слід старався у році 2018-му. Наш навчальний заклад, його педагогічний та студентський колективи  доклали чимало зусиль для виконання багатьох достойних справ. Нагадаймо їх. Про наші успіхи, насамперед, свідчать позитивні результати   різнорівневих перевірок  всебічної діяльності нашого навчального закладу та позитивні результати навчально-виховної діяльності коледжу у І семестрі 2018-го навчального року.  Кількома штрихами нагадаймо!

 

 

ДЛЯ ЗАГАЛЬНОГО ДОБРА

  Громадські активісти – окраса коледжу, вони  беруть активну участь у формуванні іміджу нашого навчального закладу,  у вихованні і становленні  студентського колективу. Справжні помічники керівників груп та адміністрації - громадські активісти  Катерина Пирог – з групи А-41, Ольга Левинець – А-42, Дар’я Брюхалова – А-32, Марія Назирова- М-942, Любов Клименко – М-41.  Громадські активісти і постійні учасники волонтерського руху,  пропагандисти здорового способу життя -  Ігор Олексієнко,  Роман Сіянко, Яна Герасименко, Антоніна Яценко з  групи М-941,  Анастасія Третяк – Ф-941. Активна  студентка,  четвертокурсниця фельдшерського відділення Лейла Гафарова вже з першого курсу показала себе як невтомний організатор багатьох цікавих і корисних справ.

 

 

Переможець  міжнародного конкурсу з української мови імені П.Яцика, студентка групи М-926 Єлизавета Марченко, а також  Яна Мосейчук та Ангеліна Терлова – група М-936, відомий усім аматор студентської сцени Гліб Ралдугін з М-42 завжди безвідмовні у виконанні громадських доручень. Залишаться в пам’яті студентів і викладачів  активні учасники багатьох достойних справ -  А. Яценко, Д.Строменко , А.Савченко, О. Колодяжний, К.Матвієнко.

 Усі названі кращі із кращих громадські активісти входять до когорти студентів з найвищим показником знань.  Скільки чудових, цікавих справ  вдалося зробити в нинішньому навчальному році і все це завдяки  безпосередній участі громадського активу.  Потрачений ними час  не змарновано. Наука громадського впливу,  вміння організувати і  прикрасити яскравими подіями життя оточуючих у подальшому будуть активно сприяти  професійній і громадській кар’єрі цих студентів.

 

 ТАЛАНТУ НЕЗГАСИМІ ДІАМАНТИ

За рішенням громадського активу, журі творчого конкурсу «Діамантові грані» на чолі  з  директором коледжу,  к.м.н. І.Е.Шаруном  визначено  переможців. У номінації «Кращий малюнок» перевага віддана студенту Ф-21 Ігорю  Абрамяну.  Надзвичайно цікава людина: шість років працював кухарем, стільки ж – поліціянтом,  пройшов випробування  в АТО , а до всього того – чудовий, самобутній художник.

 

Малює українські пейзажі, натюрморти.

Кращим поетом журі визнало Ангеліну Гусарову з групи М-915, а ось у конкурсі «Це можу тільки я» переможцем визначена  Антоніна Байцуренко з групи М-912. Тоня разом з батьками побувала в багатьох країнах світу, тому її доповнення при вивченні історії, культурології, інших предметів цілком слушні.

Однодумцем директора, тобто активним помічником у багатьох корисних справах названо Іллю Валяєва з групи М-935. До того ж хлопець  є палким прихильником здорового способу життя, він активно займається різними видами спорту, спонукає до змістовного відпочинку і своїх товаришів.

 

ДО  НАУКИ  МАЄМО  ВЕЛИКИЙ  ІНТЕРЕС

 У нашому коледжі особливе ставлення до науки.  Саме науковий підхід до вивчення тієї чи іншої теми  присутній на більшості занять, а проведення наукових конференцій,   презентацій, заходів та ще й із копіткими науковими дослідженнями,  детальними  висновками стали справжнім святом студентської наукової думки.  Ось лише останнє повідомлення: на ІІІ міській студентській науково-практичній конференції «Біологічні дослідження – 2018» з великим успіхом виступили студенти групи М-926 Є.Марченко та А.Шкода.

 

 На міських етапах Міжнародного конкурсу з української мови імені П.Яцика конкурсанти нашого коледжу  Є. Марченко та О.Шрам -  призери на І та ІІ рівнях, а Михайло Коноплянко – переможець у всеукраїнській олімпіаді з української мови, Тетяна Булгакова - у міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Т.Г.Шевченка.

 Значна частина  членів дослідницько-пошукової групи мовно-літературного гуртка «Заміс» проводила дослідження  історичних даних про переслідування української мови в 30-ті роки ХХ століття на території  Дніпропетровської області та у місцевості, де проживають студенти коледжу.

Ініціатор  інтенсивної комп’ютеризації  навчального процесу,  директор коледжу І.Е.Шарун  восени 2018-го ввів щорічне інтелектуальне комп’ютерне змагання «Я люблю тебе, Клава», під час якої студентам довелось виконувати цілий ряд складних завдань. Першим переможцем інтелектуального змагання став студент групи М-31 Дмитро Ломоносов.   

 

Незабаром чергова наукова конференція, тож розумники та розумниці, майбутнє медицини, вже старанно працюють над новими, нехай поки що невеличкими, але вже  науковими відкриттями.

 

ВОЛОНТЕРИ ЗАВЖДИ НАПОГОТОВІ

   Це – найяскравіша і, очевидно,  найпривабливіша сторінка перших місяців 2018-го навчального року – волонтерський рух, який  набирає все більшої популярності серед студентів коледжу, який вивчають і переймають в інших вищих навчальних закладах І-ІІ р.а. нашої області. Біля витоків цього масового руху стоять директор коледжу, к.м.н. І.Е.Шарун, заступники О.С.Федорці, Н.Л.Гармаш, викладачі Т.О.Третяк, С.Г. Мартинова, О.О.Ізотова, Т.В.Мажара, Т.Є.Колесниченко, Л.Л.Ананьєва та ін. За кілька місяців нинішнього навчального року волонтери  Я.Герасименко, І.Олексієнко, Р.Сіянко, А.Луценко, Д.Новікова разом зі своїми наставниками взяли участь у  фестивалі ретроавтомобілів, під час проведення якого мали змогу навчати численних присутніх правильному наданню першої невідкладної допомоги, догляду за немовлям і т.д.

 

Студенти-волонтери на чолі з викладачами Т.В.Мажарою, В.В.Петровим брали активну участь у проведенні медичних оглядів членів родин бійців, загиблих в зоні АТО, інвалідів та інших незахищених соціальних груп.

 Справжня  радісна новина нинішнього навчального року – вперше в історії коледжу наша фельдшерська бригада у складі Вікторії Меметової, Олега Анкундінова, Володимира Пугача, Дар’ї Строменко взяли участь у фіналі ІХ відкритого чемпіонату бригад екстреної медичної допомоги Дніпропетровської області на рівні з 16-ма  професійними бригадами.

 

  

Тоді наші майбутні фельдшери здивували своїми знаннями та вправними практичними навичками навіть членів журі. Зайняли п’яте місце, довівши готовність у будь-яку хвилину надати необхідну допомогу тим, хто її потребує.

Волонтери встигали скрізь. Наприклад, волонтери з групи  М-42 зустрілися зі своїми ровесниками з  педагогічного коледжу.  А мета одна: пропаганда здорового способу життя та правильного харчування. Поїздку організували разом з викладачем І.Є Бовкуновою, за участі  викладачів Н.С.Тихонової, І.М.Бондар.

 

 

 

Знайшли найпереконливіші аргументи, частували корисними продуктами,  вимірювали артеріальний тиск, пульс, вагу працівників і студентів педагогічного коледжу, тож вдячних прибічників здорового способу життя побільшало.

 Вдячні адміністрації, педагогам і студентам коледжу і керівники обласної клінічної лікарні імені І.І.Мечникова. Ця подяка  за велику допомогу волонтерської бригади коледжу  в складі 25 чоловік в організації  і проведенні  донорських акцій.

 

 

 

Ось, приміром,  в останньому такому заході взяли участь більше 700 донорів м. Дніпра. Протягом цілого дня напружено працювали волонтери аби допомогти  успішному проведенню акції. І це лише  невеличкі штрихи величезної  волонтерської діяльності, яка з кожним роком міцніє і має своє продовження.   

ГРОМАДСЬКА ПОЗИЦІЯ

 Студенти коледжу добре знають і поважають Валерію Конєву з групи М-42. Лера – одна з кращих студенток,  повсякденною наполегливістю здобуває професійні знання, націлена на успішне завершення  навчання.

 

 

 Здавалося б на інші справи при такій посиленій підготовці  час навряд чи знайдеться. Та це не так. Дівчина вміє розподілити кожну хвилину аби бути корисною в громадських справах. Вона – голова студентської ради, отже безпосередній  учасник багатьох заходів. Має активну позицію на засіданнях ради профілактики.

 На конкурсах та змаганнях  Лера - член журі, на студентській сцені - ведуча, для любителів танців – майстерний тренер.

 

 

Не пропустить студентський ватажок якогось волонтерського заходу. Група М-42 встигає надати допомогу  працівникам обласної клінічної лікарні імені І.І.Мечникова в організації та проведенні медичних оглядів  людей, які цього потребують, виїздить на зустрічі зі школярами та студентами з приводу пропаганди здорового способу життя, знаходять для себе роботу в організації донорських  акцій.

-         Де ж ти стільки часу набираєш для такого насиченого громадського життя та ще й відмінного навчання?, - спитали у Лери члени редколегії сайту.

 

-         Я щодня розподіляю свій час і не витрачаю його бездумно, – впевнено відповідає успішна  Валерія Конєва. І, враховуючи її  здобутки, цій чарівній дівчині варто вірити.

 

СЦЕНА ЯК ДОРОГА ДО  МЕТИ

 Як відомо, медик – психолог, впливова  людина,  до якої особлива довіра. Тож студентська сцена, участь у художній самодіяльності дозволяє пройти належну психологічну підготовку до майбутньої роботи.

 

 

 

Таких популярних  аматорів студентської сцени як Катерину Куцубіну, Ярослава Саломатіна, Гліба Ралдугіна, Ярослава Могильова, Альону Савченко,   Катерину Пирог добре знають у коледжі і за його межами.

 

 

До публічних  виступів, впевненості в собі  студентів коледжу  привчають уже з першого курсу. Приміром, нинішньої осені переможцями у творчому фестивалі «Крок до зірок» стала група Ф-911, де керівником молода та завзята викладачка Ю.А. Руденко, друге місце посіла група М-911, яку виховує, гартує і духовно збагачує керівник групи  А.О.Стельмах. Трохи старші за віком – студенти групи Ф-21 стали третіми на цьому чудовому фестивалі студентських дарувань. Протягом дводенного напруженого конкурсу визначились найбільш артистичні ведучі - Саша Стаценко,  Дмитро Золотарьов, Богдан Коротков, Роман Неруш.

 

 

А сім’я співаків, яких  залюбки слухають на великій сцені коледжу, прийняла в свої ряди талановитих  Лілю Бульбу з А-21, водночас і поетесу, і співачку Ангеліну Гусарову з М-911.  Саша Шрам з М-911 під час  конкурсу здивувала всіх присутніх своїм чарівним голосом і незвичною манерою виконання. Саша  підтвердила свій  талант співачки трохи пізніше, під час вивчення творчості Івана Яковича Франка. Вона переспівала всі пісні та романси на слова великого поета. Дівчина порадувала гостей на засіданні обласної методичної ради та обласного методичного об’єднання заступників директорів, завідувачів відділеннями та методистів  чарівним виконанням новорічних щедрівок.

 Довели, що вправно володіють тренованим тілом і мають танцювальний хист кращі юні танцюристи Маргарита Безугла з А-22, Лілія Бульба - А-21, Карина Радченко з Ф-21. Заворожила друзів по коледжу манера виконання  популярних танців  Миколи Воловика з Ф-913 та Регіни Петриченко з М-21, Лоліти Підпали та Олександра Жука з Ф-21.

 Знайшлось чимало прихильників у бандуристки та  виконавиці українських пісень Тетяни Кішинської  з М-912, флейтиста з Ф-911 Данила Олійника. Навчальний рік, що минає,  був рясним та щедрим на таланти.

    

СПОРТ ГАРТУЄ І НАДИХАЄ

Найяскравіші  спортивні моменти  першої  половини нинішнього навчального року – це   переможна зустріч нашої футбольної команди на чолі з капітаном – директором коледжу І.Е.Шаруном, з футболістами-аматорами телеканалу «9».

 

 

Наша масова та успішна участь у загальноміському легкоатлетичному турнірі на честь Дня Перемоги у Другій світовій війні «Миля миру», в якому чудовий результат показала Таїсія Ярина з групи М-923.

 

 

Саме у цьому навчальному півріччі баскетбольна команда дівчат стала срібним призером  на міському чемпіонаті серед ЗВО, згодом волейбольна команда юнаків  на змаганнях такого ж рівня теж здобула срібло.

 

 

Гучним і незабутнім  видалося спортивне свято, організоване викладачами ЦК військово-спортивних дисциплін до  Дня захисника України.

Було чимало персональних спортивних перемог, зокрема, кандидат у майстри спорту з легкої атлетики Влад Харченко став призером на міському чемпіонаті.

Майже щотижня з’являються нові повідомлення про участь та  перемоги наших спортсменів у якихось із змагань. Здоровий спосіб життя –  головне кредо нашого славного навчального закладу.