Комунальний вищий навчальний заклад
||
З 1998 року заклад виконує програму реформування сестринської освіти в Україні,
яка забезпечує відповідність професії медичної сестри міжнародним стандартам.

Архив новостей

[23.10.2018] МЕДИК – ЗАВЖДИ ПАТРІОТ


  Ні на день не згасає в нашому коледжі тема військово-патріотичного виховання студентів.  Вона присутня  у кожному заході. «Чиїх батьків чиї ми діти?» Так словами з поезії Т.Г.Шевченка можна назвати захід, присвячений вивченню життя та побуту українських козаків. З неабиякою завзятістю та натхненням підготували і провели його студенти групи Ф-912, де керівником Г.М.Площенко.

 

 Допомогли першокурсникам у підготовці до заходу викладачі української мови та літератури.

Викликали справжнє здивування і схвалення наполегливість студентів у вивченні і доборі  надзвичайно цікавого матеріалу. Режисер заходу Ліза Марченко розпочала  з поезії Т.Г.Шевченка, присвяченій силі духу славного козацтва. Затим Олена Чекурда та Кирил Наказний розповіли про жорстокі і справедливі закони Запоріжжя.

 

Антон Кадук та Данило Бочкарьов виставили на огляд глядачів цілі креслення. Це так званий легендарний підводний човен запорожців, а це – легкокрила чайка – унікальне судно на 60 хоробрих воїнів. А ось креслення гармати, інші види зброї непереможного козацтва… Для підлітків це улюблена тема. Та не єдина.  Сергій Портретний розкриває тему вправних  козаків-господарів, а  Ксенія Чигер та Володимир Прокопчук так смачно показують і розповідають про козацьку кухню, доходить черга до «Енеїди» Котляревського.

 

Студенти читають напам’ять уривки, де так яскраво описано козацьке меню. Затим  Аня Штонфіш переводить кухню на козацькі розваги. І ось  ще одне, без чого козаччина не зазнала б такої слави – її отамани. Про них  Артур Константинович розповідає з великим натхненням. Одразу помітно, що хлопець захоплюється історичними здобутками видатних особистостей. Присутні не можуть приховати своє здивування: останній отаман Січі Запорозької Петро  Калнишевський у найсуворішій царській в’язниці, на Соловках, пробув десятки років, не раз його кидали у так званий кам’яний мішок, а велет дожив у тортурах до 112 років! Не скорився московському царю справжній козарлюга.

 

Всього за кілька десятків кілометрів від міста Дніпра проживав і керував козаками відомий в усьому світі воїн і характерник  Іван Сірко. В селі Капулівці Нікопольського району поховано батька-отамана, тож така розповідь – своєрідне запрошення  відвідати могилу магічного отамана, до якої приїздять  прихильники козацтва з усього світу.

Пожвавлення викликають повідомлення про козацьку медицину Тут усіх дивує  Аня Червоноштан. І справді, як же можна вилікувати пекучі рани… свіжою рибою, чи павутинням, чи порохом вперемішку з глиною? Аня продовжує дивувати розповіддю про вітамінізацію козаків, про знахарів та ворожбитство в середовищі запорожців. Можливо б і сьогодні декому знадобилося таке лікування? Та зась, козаки знищили всі свої головні медичні секрети аби не дісталися вони ворогу.

 

 Гітара на тому чудовому заході замінила бандуру, під неї звучать козацькі пісні у виконанні студентів, линуть козацькі мелодії, світиться екран. Це малі козачата віддають шану славним пращурам, а заодно і навчаються патріотизму.