Комунальний вищий навчальний заклад
||
З 1998 року заклад виконує програму реформування сестринської освіти в Україні,
яка забезпечує відповідність професії медичної сестри міжнародним стандартам.

Архив новостей

[23.10.2018] ПЕРЕДАЙТЕ ВІТАННЯ ЗА ГАРНЕ НАВЧАННЯ!


 Такі слова прозвучали із вуст організаторів фіналу ІХ відкритого чемпіонату бригад екстреної медичної допомоги Дніпропетровської області, який проходив 11-12 жовтня на території Новомосковського санаторію.

 До фіналу вийшли 16 команд. Поділитися своїм досвідом та повчитися самим  викликались мінські медики. Корисними для подальшого оволодіння професією стали ці змагання і для студентів-старшокурсників фельдшерського відділення Дніпровського базового медичного коледжу Вікторії Меметової, Олега Анкундінова, Володимира Пугача, Даші Строменко.

 

Всі вони запрошені на змагання недарма. Відмінники навчання, реальні претенденти на отримання  диплома з відзнакою. Зацікавилися змаганнями і викладачі клінічних дисциплін Л.А.Цупрова, Л.І.Зленко, А.Г.Башта, О.О.Дажук.

   

Офіційними представниками нашої команди  на всіх етапах конкурсу були заступник директора коледжу О.С.Федорці, викладач ЦК медсестринства Т.О.Третяк. Звісно, що не залишився осторонь такого важливого заходу і директор коледжу, к.м.н. І.Е.Шарун. Він разом зі своїм заступником О.С.Федорці, викладачами клінічних дисциплін вболівали за наших конкурсантів.

 Як уже відомо, наші студенти  отримали схвальні оцінки і відгуки під час проведення попереднього етапу змагань, тому поводили себе впевнено, всі завдання  виконували чітко, правильно, зі знанням справи. Зокрема, Володимир Пугач працював «водієм», який в реальному житті нерідко стає активним співучасником порятунку життя людини. Олег Анкундінов був на змаганні «фельдшером», а Вікторія Меметова – «лікарем».

   

За відгуками організаторів і учасників змагань, саме представники нашого коледжу показали якісну теоретичну і практичну підготовку,  працювали в повній співдружності з іншими бригадами,  були зразком відповідального ставлення до виконання своїх обов’язків.

Врешті команда коледжу зайняла п’яте загальнокомандне місце, розділивши його з бригадою медичної академії.

Члени редколегії сайту зустрілися з учасницею змагань Вікторією Меметовою та попросили більш детально розповісти про змагання.

  

Для нас,- пояснила Вікторія,- такі заходи -  чудова школа практичного засвоєння знань.

-         Як проходили змагання?

-         Дуже напружено, адже зібралися команди з нашої, інших областей України, з Мінська. Ми не лише змагалися, але й навчалися один в одного. Головне – почували себе рівноправною командою.

-         Чи існував певний сценарій змагань?

-         Звичайно. Ось, приміром, перша версія називалась «Спека». Літній чоловік вийшов у спеку на вулицю. Стало погано, як наслідок – інфаркт міокарда. Бригаді екстреної допомоги слід встановити діагноз, надати першу допомогу та благополучно доставити хвору  до лікарні. Якщо чесно, те перше завдання виконали не дуже вправно, зате друге –  майже найкраще серед усіх бригад. Воно було пов’язане з отриманням людиною серйозних опіків. Ми швидко оцінили ситуацію, встановили відсоток враження тіла, знеболили, вжили всі  обов’язкові по протоколу заходи.

-         А яким був найвдаліший виступ?

-         Пов’язаний з дорожньо-транспортною пригодою. Я – «лікар», знаходжусь в приймальному відділенні, а  Олег та Володя в цей час  швидко ліквідовують кровотечу в потерпілого, проводять передбачені за протоколом реанімаційні заходи. Хлопці діяли так професійно, що за півтори хвилини зникла загроза життю потерпілого. Ось  його доставляють до приймального відділення, я відразу даю розпорядження взяти аналізи, призначаю рентген, за їх результатами визначаю курс лікування.  Наша бригада все виконувала, як і належить, з особливою точністю і відповідальністю.

        

-   Ми заздалегідь як слід готувалися, щоб мати успіх і у теоретичній частині змагань. Тому впевнено відповідали на тести.  Отож загальне п’яте місце ми розділили з бригадою медичної академії і вважаємо нашу участь великою перемогою.  Насамперед, наших викладачів, керівників, всього коледжу.

Про Вікторію, Олега, Володю, наш заклад та його адміністрацію, про викладачів з великою вдячністю говорив головний лікар обласної станції екстреної медичної допомоги Радій Анатолійович Шевченко.

Шановні читачі сайту, ви будете дуже здивовані, коли дізнаєтесь, що окрім відмінного навчання, участі у подібних заходах ця четвірка студентів активно займається волонтерською діяльністю. Вони разом з фельдшерами, здебільшого нашими випускниками, працюють на машинах швидкої допомоги, нерідко направляються на порятунок людей. У коледжі їх знають ще й як громадських активістів, учасників художньої самодіяльності, КВН-івців і при цьому Вікторія, зауважте,  виховує четверо власних діток! Ось приклад і спосіб переконання для тих, хто не знаходить часу для багатьох справ, ось ким треба гордитись!