Комунальний вищий навчальний заклад
||
З 1998 року заклад виконує програму реформування сестринської освіти в Україні,
яка забезпечує відповідність професії медичної сестри міжнародним стандартам.

Архив новостей

[25.06.2018] НАЙВАЖЛИВІША ПРОФЕСІЯ НА ЗЕМЛІ


 Шановні колеги, професійне свято – День медичного працівника є найшановнішим і  найпочеснішим. Це й зрозуміло, адже саме медик поряд з людиною у хвилини появи її на світ і в сумні миттєвості завершення життєвого шляху. 

 

Суспільство при необхідності здатне обійтися без будь-якої професії, окрім медичної. Тому така висока довіра, повага і водночас вимогливість саме до людей в білих халатах. Сьогодні в Україні розпочато складний і тривалий процес реформування в медицині.  Медичний ринок праці потребує висококваліфікованих, конкурентоспроможних, всебічно підготовлених, морально і духовно зрілих фахівців, здатних внести позитивні зміни в охорону здоров’я, якісно і грамотно надати всі необхідні медичні послуги населенню, працювати за новими європейськими стандартами. Саме над виконанням такого соціального замовлення успішно працює педагогічний колектив Дніпровського базового медичного коледжу. Свідчення цього – численні подяки керівників лікувальних закладів за якісну підготовку  спеціалістів.

 

У кожній лікарні рідного Дніпра, у більшості лікарень області, України і навіть за кордоном успішно оберігають здоров’я людей тисячі наших випускників.  Кожного року їм на допомогу приходять сотні добре підготовлених вихованців Дніпровського базового медичного коледжу. Ми, лікарі і педагоги коледжу, щасливі  звитяжною  працею, усвідомлюємо свою високу місію служіння інтересам українського суспільства.

 Щиро і сердечно вітаю кожного з вас, дорогі колеги, всіх медичних працівників міста, студентів рідного коледжу з визначним професійним святом – Днем медичного працівника. Бажаю, щоб всі роки трудової діяльності  ви мали справжнє задоволення, успіх  і щастя від своєї справи, а  доля і люди були вдячними і прихильними до вас. Благополуччя, миру і добробуту  вашим родинам.

І.Е.ШАРУН, к.м.н., директор Дніпровського базового медичного коледжу   

    Надаємо можливість читачам сайту – студентам та їх батькам, викладачам, абітурієнтам, громадськості міста ознайомитися з окремими подіями з насиченого життя Дніпровського базового медичного коледжу у навчальному році, що минув, аби переконатись: у наших стінах молодь має змогу не лише отримати гарну освіту, але й мати всебічний культурний,  духовний,  фізичний розвиток і бути, врешті, щасливою та в майбутньому успішною людиною. Тож для тих, хто робить вибір майбутнього цей випуск сайту стане в пригоді.

 

   2017-2018н.р. був щедрим на високі результати участі студентів у різнорівневих науково-практичних конференціях, конкурсах та олімпіадах.  Зокрема, призові місця отримали наші студенти на міському та обласному етапах конкурсу з української мови імені Петра Яцика, на обласній олімпіаді з української мови та  мовно-літературному конкурсі імені Т.Г.Шевченка.( викладач О.І.Коваль).

      Другими  були у міській олімпіаді з зарубіжної літератури (викладач Н.Л.Гармаш), у міській олімпіаді з біології (викладач Н.Г.Кононихіна), стали призерами міської олімпіади з хімії ( викладач І.П.Кулакова) та обласної олімпіади з основ екології ( викладач Г.М.Площенко).
На ІІ Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції пошуково-дослідницькі роботи Ольги Дудник, Марини Сліпак, Артема Мурчича, Наталі Грек викликали справжній інтерес у присутніх.
                         
 Студент групи  Ф-932 Дамір Бадамшин та студентка групи М-931 Яна Герасименко успішно представляли наш коледж на Всеукраїнській конференції «Україна понад усе!» у м. Києві та брали активну участь у проведенні тренінгу з надання невідкладної допомоги.
 
 
 
 
Влад Несміян та Дамір Бадамшин встигли у нинішньому навчальному році взяти участь ще  й  у всеукраїнській науково-практичній конференції.
 
                          
 Протягом багатьох років Дніпровський базовий медичний коледж був і залишається центром новітніх технологій для вищих медичних навчальних закладів І р.а. області. Ми успішно скеровуємо роботу обласної методичної ради та 9 обласних методичних об’єднань.
 
 В цьому навчальному році свої виважені інноваційні проекти  представили на розгляд педагогічному колективу та методистам міських методоб’єднань  викладачі  Ю.В.Ковальчук, Л.А.Цупрова, О.В.Крапива, Т.М.Савченко, В.О.Солодовник, М.В.Суббота, Т.Є.Колесниченко.
                                          
Головне завдання всіх 49 навчальних груп, кожного студента зокрема, педагогічного колективу – якість знань. Один із показних результатів навчального року - найвищі студентські нагороди – «Відмінник року», «Науковець року». Їх у 2017 –му навчальному році отримали І.Стасівська, М.Дяченко, Я.Портовий, В.Лазаренко, Я.Герасименко, Т.Булгакова, Д.Бадамшин, В.Несміян.
 
 З хорошими успіхами в навчанні, громадській роботі завершують 2018-й навчальний рік Л.Маринич, Т.Ярина – група М-913,К.Куляскін  і Я.Репешко – М-915, Ф.Абдулаєва та К.Шульга – М-916, Ю.Черниченко і Д. Копранчиков – М-917,        Н.Христюченко з А-21, О.Колодяжний, Л.Жолуденко, К.Пирог з А-32 та ін. Серед окраси студентської молоді коледжу – А.Коваленко, А.Мурчич, С.Фартушна, А.Шаталова, В.Меметова, Д.Строменко, Л.Гафарова, А.Боцман, М.Сліпак, О.Дудник, І.Антонюк та ін.
                                 
 
 З великим успіхом у нинішньому навчальному році відбулася  традиційна студентська науково-практична конференція «Здорова молодь сьогодні – здорова нація завжди», на якій були порушені питання надзвичайної ваги: порятунок планети від сміттєвої катастрофи, особливості боротьби з інфекційними захворюваннями, рухова активність студентів коледжу, боротьба з дитячою плоскостопістю та ін.
 
 
 Учасники конференції представили свої розрахунки, результати великої дослідницької роботи, зробили висновки, а, скажімо Ігор Олексієнко та Володимир Лазаренко з гуртка анатомії людини, яким керує Т.Є.Колесниченко,  не лише вивчили як слід проблему плоскостопості, але й проводили заняття з маленькими пацієнтами і домоглися позитивних змін у 70 відсотків дітей.  Ігор і Володимир зайняли перше місце. Мала успіх і дослідницька робота О.Дудник та М.Сліпак під керівництвом Г.М.Площенко.
                                 
 Пам’ятними у навчальному році були події, пов’язані з  проведенням конкурсів, олімпіад, брейн-рингів, вікторин  у стінах коледжу. Зокрема, з великим успіхом пройшла олімпіада з терапії. Підготовлена викладачами ЦК медсестринства Л.Ю.Хоменко та О.В.Кіденко.
 
Студенти групи А-31 та М-932 відповідали на досить складні запитання, пов’язані не лише з терапією, але й з біологією, анатомією, врешті, зі світовою літературою та мистецтвом. Надзвичайно цікаво, із залученням новітньої наукової інформації та наукових досліджень пройшла науково-практична конференція,иторганізована ЦК педіатрії. Були розглянуті  актуальні питання запобігання цукровому діабету. 
 
Чудове враження справив конкурс професійної майстерності, вперше  організований викладачами ЦК  акушерства і гінекології, під час якого студенти груп А-31 та А-32 зуміли переконати  вимогливе журі у своїх знаннях.
 
  Заслуговує на увагу те, що організатори конкурсу врахували не лише теоретичні знання та практичне вміння конкурсантів, але і їх творчі нахили. Тож дівчата-конкурсантки  читали власні вірші, гарно співали, демонстрували свої поробки. Такі навчально-виховні заходи провели і циклові комісії медсестринства, хірургії.
                           
Щороку майбутні медичні сестрички з нетерпінням очікують конкурсу професійної майстерності «Ескулап». Цього року він проходив у двадцяте і зібрав найкращих знавців медсестринства. Дівчатка-четвертокурсниці впевнено відповіли на сто тестових запитань та виконали  всі практичні завдання.
 Найсильнішою виявилася Ірина Прудченко. Тож Старанна дівчина разом із заступником директора О.С.Федорці вирушила на обласний етап конкурсу, де серед найсильніших стала другою.                                                                                                                                                                                                                                                           
               
Надзвичайно важливого значення набула гурткова робота. Чудові результати,  безцінний досвід цієї роботи. Приміром, члени біологічного гуртка   виготовляли моделі і плакати  органів людини,  юні математики  виліпили із звичайнісінького тіста стенд «Теорема Піфагора».
 
 Члени мовно-літературного гуртка «Заміс» зібрали для Архіву Пам’яті коледжу безцінні матеріали-свідчення рідних та близьких студентів коледжу про роки Голодомору, Великої Вітчизняної війни, перебудов, про видатних земляків, про методи народного лікування у рідному селі.     
Одна з останніх подій навчального року, що минув: вперше в коледжі, області відбувся конкурс- огляд фельдшерських бригад.
 
  Три  бригади – представники трьох випускних фельдшерських груп у кількості по три студенти у кожній, змагалися у теоретичних знаннях ( тести були ускладненого рівня), у наданні конкретної допомоги хворим та травмованим, наосліп визначали хірургічні інструменти. Теоретична та практична підготовка конкурсантів приємно здивувала членів журі – представників Центральної станції швидкої допомоги і викликала гордість та радість голови журі – директора коледжу, к.м.н.  І.Е.Шаруна, викладачів.
 Переможцем у напруженій боротьбі стала бригада у складі Влада Несміяна, Олександри Мінченко і Марини  Сліпак ( група Ф-942).
 

 
   Один з напрямків діяльності  викладацького і студентського колективів -  волонтерство. Досвід цієї роботи неоціненний і ним користуються в інших навчальних закладах. Кілька добре підготовлених волонтерських бригад успішно діє в коледжі. Волонтери надають конкретну допомогу хворим та пораненим бійцям – захисникам Вітчизни, опікуються дітьми,  проводять широку пропаганду здорового способу життя серед  студентів, школярів, мешканців міста .
 
 
   Відвідування спеціалізованого центру медико-соціальної реабілітації дітей, середніх шкіл, коледжів, училищ  відбувається з однією метою: пропаганда здорового способу життя, конкретна допомога дітям в охороні здоров’я. Нещодавно такий десант волонтерів побував у дитячій лікарні №1.
 
 Подарунки, повивальний столик, театралізовані костюми, солодощі… Все це для малюків надовго залишиться в пам’яті. Заступник О.С.Федорці, голова ЦК медсестринства С.Г.Мартинова, викладачі Т.О.Третяк, Л.В.Пойда, О.О.Дажук, Є.І.Ходус, І.Є.Кирилова,О.О.Ізотова, В.В.Некрашевич, В.Г.Дашко окремими волонтерськими загонами роблять велику і потрібну справу. Приміром,  студенти і викладачі під керівництвом заступників директора О.С.Федорці та Н.Л.Гармаш нещодавно відвідали спеціалізовану школу  №3  і приємно  здивували не лише дітей, але й вчителів.
 
 Наші волонтери  пригостили  вихованців школи  корисною їжею, поміряли тиск, пульс, дали багато корисних порад.
Люди з вадами зору, слуху, чорнобильці, бійці зі Сходу, ветерани воєн… Ці та інші категорії громадян, які проходить медичний догляд в обласній клініці ім. І.І.Мечникова можуть цілком розраховувати на увагу та допомогу наших студентів.
 
 
 Не лише вони.  Щорічна акція донорства теж проходить за участі наших студентів. Під час акції «Донорська субота в Дніпрі» не обійшлоя без наших Валерії Конєвої, Вікторії Борисової, Ані Боцман, Лейли Гафарової. Приклад донорства для студентів очевидний: цього року вони мали зустріч з легендарним донором, Героєм України, заслуженим донором України В.К. Ніколаєвим, який за життя здав…500 літрів крові і врятував тисячі життів.
А напередодні відзначення Всесвітнього дня донора крові -  2018 студенти-старшокурсники нашого коледжу взяли участь у благодійній акції «Подумай про інших. Здай кров. Поділися життям»,  спрямованій на допомогу малюкам Дніпропетровського спеціалізованого клінічного медичного центру матері та дитини ім. М.Ф.Руднєва.
 
 
Особливої уваги заслуговує організації виховної роботи коледжу. Незабутніми для студентів стали заходи, присвячені Дню  козацтва, українського війська, покровам Святої Богородиці.
 
 До цього величного свята, приміром, група М-914 підготувала відкритий захід «Козацьке коріння – добре насіння», на якому  студенти розповіли про традиції, звичаї козацької держави, її військову доблесть,  зокрема зупинились на краєзнавчому матеріалі. Присутні дізнались про  козацьку медицину, перший козацький шпиталь у сучасному Новомосковську, першу медичну школи для юнаків, деякі секрети лікування хворих та поранених вояків.
                                              
Схвальний  відгук  у мешканців гуртожитку коледжу мала акція «Наш дім – гуртожиток», організована студентами групи Ф-942 під керівництвом викладачів Г.М.Площенко та Т.Є.Колесниченко.
 
Випускники Влад Несміян, Альона Краснік, Едуард Яковлев, Ольга Дудник, Анна Штефан, Тетяна Копанєва демонстрували, радили першокурсникам як налагодити побут, як побудувати свій навчальний день, вихідний, як правильно розпорядитись грошима,  як  обирати друзів, як поводитися в місцях загального користування. Старшокурсники навчали молодших товаришів готувати їжу та ще й пригощали смачними стравами. Такі заходи неоціненні для формування молодої людини. Цього року їх у стінах гуртожитку за ініціативи заступника директора Н.Л.Гармаш відбулося чимало. Вперше – творче змагання між мешканцями поверхів. Це було справжнє музичне шоу, чудовий спектакль, талановитими персонажами якого стали студенти. В основу цього шоу було покладено ідею пропаганди занять фізичною культурою, зокрема, ранковою гімнастикою.
                               
З кожним роком  все більшої популярності набуває започаткований директором коледжу, к.м.н. І.Е.Шаруном творчий конкурс «Діамантові зорі». За допомогою такого творчого суперництва стали популярними і справді талановиті імена А.Грицай, А.Варакіної, Д.Зубенко , К.Журавель, К.Пирог, Г.Ралдугіна, К.Куцубіної та багатьох інших.
 

 
«Схиляє голову в пошані Україна». Цей  патріотичний захід група Ф-913 присвятила Перемозі у Другій світовій війні.
 
Юні артисти читали вірші і співали пісень часів Великої Вітчизняної війни, розповідали про звірства фашистських окупантів в Україні, Європі. Група студентів приділила велику увагу вивченню ролі медиків на фронті і в тилу, розповіла про студентів та викладачів нашого навчального закладу, які хоробро захищали рідну землю та рятували бійців на фронті.
 
 Такі ж заходи  відбулися і восени, їх присвятили визволенню рідного міста та України.
 
 
Згадали не раз і про бійців-українців, які сьогодні захищають рідну землю на Сході України.
                                 

Саме на патріотичне виховання  налаштована участь наших студентів у роботі курсів Всеукраїнської ради реанімації та екстреної медичної допомоги за стандартами НАТО. Кілька років тому директор коледжу Ігор Едуардович познайомився з  регіональним керівником курсів, кандидатом медичних наук, завідуючим відділенням реанімації обласної дитячої клінічної лікарні Денисом Сурковим. Новій справі організації навчання сучасним методам надання невідкладної медичної допомоги в екстремальних умовах за стандартами НАТО наш коледж на чолі з директором Ігорем Едуардовичем  приділяв і приділяє немало уваги.
 
Маємо вже своїх сертифікованих спеціалістів з числа студентів, в нинішньому році сертифікати отримали Саша Мінченко, Влад Несміян, Едуард Яковлев, Ігор Олексієнко, а досвідчений студент четвертого курсу  фельдшерського відділення Максим Шакуров з Ф-41 успішно закінчив ці курси раніше і  тепер розвиває цю потрібну справу в стінах коледжу.
У цьому навчальному році в нашому коледжі з успіхом пройшло засідання обласного методичного об’єднання викладачів фізичного виховання, викладачів дисципліни «Захист Вітчизни», тренінги з надання першої домедичної допомоги для першокурсників та студентів інших навчальних закладів – скрізь були доречними і цікавими виступи студентів та викладачів з даного питання.
                                 
 
«Вінок Кобзареві». Цикл заходів під такою назвою було присвячено річниці від дня народження та смерті  Т.Г.Шевченка. 
 
Ще восени студенти з літературними нахилами взяли участь у відкритті Міжнародного літературного конкурсу студентської молоді імені Т.Г.Шевченка. Написали чудові твори, вірші, тож у шевченківські дні кращі роботи прозвучали в аудиторіях коледжу. А до них – науково-інформаційні повідомлення про маловідомі сторінки життя та творчості великого поета. Роковинам  присвячувались малюнки, група Ф-912 підготувала незабутній захід, на якому звучали твори Шевченка, дослідницька інформація про перебування Шевченка в нашому краї, спогади сучасників.
 
 
На цьому заході майстерно поставлено кілька інсценувань творів Кобзаря. Завершили захід віршами-присвятами  поету, написаними студентами коледжу та словами-молитвою за Україну і її синів-геніїв.
       
Патріотичні заходи – основа всього виховного процесу  навчального року, який минув. Центр національного  виховання під керівництвом К.П.Кожевникової та В.І.Мазуренко провели чудовий захід до 100-річчя битви під Крутами, викладачі  української мови та літератури в літературно-музичній композиції «Листи у вічність» розкрили страшну правду про репресованих радянською владою українських письменників, вчених, митців – цвіт української нації, зокрема розповіли про загублених владою героїв України, чиїми іменами названі вулиці Дніпра, хто з них проживав, або перебував у нашому місті. Вірші, пісні, легенди, танцювальна композиція, моторошні відеосвідчення, а також зала, прикрашена рушниками, калиною, свічами, на столі – колючий дріт, кайданки… Враження – незабутні.
 А на заході під назвою «Не погасне біль Голодомору» інше оформлення:  на траурних рушниках   черствий, як камінь,  чорний хліб, пшеничні колоски,  коржики з пожухлої трави, дівочий віночок у траурній стрічці…
 
… І звинувачення, свідчення українських та зарубіжних істориків, а головне – записи розповідей родичів самих студентів, ретельно зібрані для Архіву Пам’яті коледжу членами мовно-літературного гуртка «Заміс». І вірші, і уривки з п’єс, і  танок Смерті, і сльози на очах юних глядачів.
 
 Виховна мета – досягнута.
 
                       

 
Рідко який день нинішнього навчального року  минав без якихось заходів різного виховного спрямування. Конкурс для першокурсників «Крок до зірок», Міжнародний день студента,  творчий звіт клубу кмітливих і винахідливих Сміхомед-2018», професійні свята – День медичного працівника, День вчителя, Міжнародний день медичної сестри…
 
  День Європи, міжнародні  дні поезії, театру,  ювілей письменника-земляка О.Гончара…А яким незабутнім було свято – Міжнародний день матері,
 
на якому студенти-першокурсники  присвячували своїм ненькам пісні, балади, власні вірші, на екрані показували їх портрети…  Всіх заходів не перелічиш, і були  вони скеровані на формування  повноцінної, культурної, духовної особистості.
                                                 
 
 
 
 Спорт – складова сьогодення коледжу.  Найперший пропагандист спорту і здорового способу життя – директор коледжу, к.м.н. І.Е.Шарун.  Він – капітан футбольної, волейбольної і баскетбольної команд, постійний  відвідувач спортивної зали, спортмайданчика.
 
 Недарма ж  Ігорю  Едуардовичу  вручена подяка міської ради за популяризацію здорового способу життя. Тому і в коледжі маємо міцну спортивну сім’ю, кожен третій – активно займається спортом.
 
 
 
У нинішньому навчальному році на рахунку коледжу численні переконливі перемоги, засвітилися нові зірочки спорту.
 
Зокрема, на міській спартакіаді з легкоатлетичного кросу особисте перше місце виборола Альона Таранченко з групи М-43, а  її товариші із збірної команди з легкої атлетики посіли третє місце. Капітан команди -  Владислав Киприч
 
 
. На міській спартакіаді з баскетболу друге командне місце теж за нами. Капітан жіночої збірної з баскетболу – Яна Дончу. Яна разом з командою наших дівчат не уступила срібло і на обласній спартакіаді з баскетболу серед жінок.
 
Велику кількість нагород  має легкоатлет Владислав Харченко з М-912. Він – багаторазовий призер міської спартакіади з легкої атлетики, впевнено освоїв стрибки у висоту, довжину, метання спису та ін. Волейбол – один з найпопулярніших видів спорту в нашому закладі.
 
 
 
 
На міській спартакіаді наша команда, де капітаном Микита Колесник здобула «срібло», а у змаганнях на обласній спартакіаді наші хлопці утримались на третьому командному місці. І це ще не всі перемоги цієї згуртованої команди, бо на Кубку області з волейболу на приз О.Молибога серед юнаків Микита Колесник разом зі своїми  товаришами зайняв третє командне місце. Така щаслива спортивна доля успіхом відзначила і студентку Ф-931 Ольгу Корінь та  дівчат з її волейбольної команди. У міській спартакіаді з волейболу команда здобула третє місце, а на Кубку області з волейболу на приз І.Малиночки серед  дівчат – повторили здобутий успіх.
 
Вдалим був навчальний рік, який минає і для студента групи М-922 Олександра Дордієнка.
 
 Хлопець був багаторазовим призером міських спартакіад з плавання. Серед кращих і результативних спортсменів року варто додати ще й  Вікторію Кислу, Дениса Мизникова, Влада Киприча, Соню Марценкову.
 
 
Всього ж у 2017-2018н.р. було організовано 17 масово-спортивних заходів, у яких взяли участь 567 студентів. У міській спартакіаді вперше наші спортсмени отримали залік з десяти видів спорту і вперше   посіли третє місце! Всього ж на рівні міста та області майже дві сотні наших вихованців взяли участь у змаганнях з 21 виду спорту. 


 

Це лише невеличкі штрихи з тієї багатогранної, насиченої, змістовної навчально-виховної, спортивно-оздоровчої роботи, яку з таким захопленням і водночас відповідально і творчо  проводять у нашому коледжі.  Головне – є конкретний результат від такої згуртованої  колективної діяльності педагогів. Тож  2017- 2018-й навчальний рік – ще одна переконлива сходинка до самовдосконалення, до нових успіхів у вихованні та професійній підготовці майбутніх  висококваліфікованих фахівців і достойних громадян України.