Комунальний вищий навчальний заклад
||
З 1998 року заклад виконує програму реформування сестринської освіти в Україні,
яка забезпечує відповідність професії медичної сестри міжнародним стандартам.

Архив новостей

[19.06.2018] НА МАРШІ – ФЕЛЬДШЕРСЬКІ БРИГАДИ!


   Надзвичайна подія сталася  в п’ятницю, 8 червня: вперше в історії нашого навчального закладу  змагалися в теоретичній та практичній підготовці три умовні фельдшерські бригади з числа студентів випускних груп – Ф-941, Ф-942, Ф-41. Всі, кому пощастило побувати на цих кількагодинних змаганнях ще раз переконалися: Дніпровський базовий медичний коледж готує справжніх фахівців.

 

 

 Ідея такого професійного шоу належить заступнику директора О.С.Федорці та  викладачу ЦК медсестринства Т.О.Третяк. Звісно, вона була вивчена та обговорена за участю директора коледжу, к.м.н. І.Е. Шаруна. До її втілення причетні викладачі, кращі студенти-четвертокурсники коледжу.

 

   Аби  суддівство такого важливого заходу було повним і всебічним, запросили представників майбутніх роботодавців з Центральної станції швидкої допомоги – заступника директора з оперативної роботи та медицини катастроф обласного центру екстреної медичної допомоги Сергія Олексійовича Стелкіна, завідувача навчально-тренувальним відділом Олександра Володимировича Роя, лікаря бригади інтенсивної терапії Катерину Юріївну Барсукову.

  

 Та й склад наших членів журі не підлягав ніякому сумніву: це авторитетні, шановані і досвідчені педагоги, які протягом  останніх років наполегливо навчали нинішніх випускників медичній справі: О.О.Дажук, А.Г.Башта, Т.Б.Шульга, Т.В.Мажара, Л.І.Зленко, Л.А.Цупрова, О.П.Прийменко. Очолив журі директор коледжу І.Е.Шарун.

 

-  Цей захід - огляд-конкурс фельдшерських бригад, - сказав у своєму вітальному слові Ігор Едуардович, - вперше проводиться не лише в нашому навчальному закладі, але і в області, і в Україні. Він покликаний перевірити і закріпити практичні та теоретичні навички  надання невідкладної медичної допомоги у студентів, які вже незабаром поповнять фельдшерські бригади міста та області.

 

Хвилюючий момент: студенти отримують теоретичні завдання. Це 50 тестів, які за зізнанням заступника директора О.С.Федорці , призначені для студентів медичної академії. Та конкурсантів це не лякає, адже більшість з них – відмінники навчання, беруть активну участь у численних тренінгах, навчальних заходах, що систематично проходять у нашому навчальному закладі.

Члени журі, спостерігачі поводяться спокійно, але все ж переживають за учасників конкурсу.

 

 Уважно слідкує за ходом змагання завідувач фельдшерським відділенням Ю.В.Мироненко. Не дарма.  Організатори конкурсу О.С.Федорці та Т.О.Третяк  продумали цікаві і водночас нелегкі завдання, точніше, склали цілі медичні легенди. Ось перша: студент Макс, який є громадянином Німеччини і поки що погано володіє українською, втратив свідомість.

 

 Його подруга викликала швидку допомогу. Першою  ретельно обстежує «іноземця»  бригада групи Ф-41 у складі  Микити Дяченка, Саші Євтушенко та Кирила Мостового. 

У цей же час Владислав Несміян, Олександра Мінченко, Марина Сліпак з Ф-942 ретельно працюють над виконанням тестових завдань. А ось Вікторії Калінчук, Людмилі Раченко та Іллі Біленку з Ф-941 належить  швидко прийняти рішення за черговою легендою, згідно з якою прибиральник (у надзвичайно артистичному виконанні капітана команди кмітливих і винахідливих Едуарда Яковлева), під час роботи раптом відчув себе зле, втратив свідомість.

 Бригада Ф-941 обстежує «хворого» і приймає рішення. Хвилюється Ілля Біленко та це не заважає йому правильно визначитись з діагнозом, разом з членами бригади зняти і прочитати кардіограму, надати першу допомогу, поставити крапельницю. За бригадою - пильне око Тетяни Борисівни Шульги. Та й не лише її.

 Кадри конкурсу швидко змінюються, і вже «прибиральницю» з проблемним здоров’ям рятують Владислав Несміян, Саша Мінченко та Марина Сліпак.

 

 Головна прикмета цієї команди – згуртованість, колективне прийняття рішення і його реалізація. А ще – бригада впевнено проводить  маніпуляції, вкладається у призначений для порятунку людини час.

 А його, часу,  залишається все менше.  Три бригади справляються з двома попередніми завданнями  і   переходять до спортивної зали. Там належить надати допомогу потерпілим    в надзвичайній ситуації. Статисти виконують роль «поранених» в голову, в ногу, з великими кровотечами та крововтратами.

  Впевненими рухами накладає на голову пов’язку Маринка Сліпак. Не можна ні команду підвести, ні найголовнішого контролера – викладача ЦК хірургічних дисциплін Людмилу Іванівну Зленко – лікаря з багатолітнім стажем, чудового професіонала.

 

 А трохи далі на підлозі натурально корчиться та кричить «травмований» Ігор Олексієнко. Цей хлопець – постійний учасник тренінгів,  пройшов Всеукраїнські курси реанімації, має відповідний сертифікат, згідно з яким вміє надавати невідкладну допомогу за стандартами НАТО. Ігорю не  дає «померти» Саша Мінченко. Робить все швидко і впевнено, не дивина, Олександра – відмінниця навчання та також випускник Всеукраїнських курсів.

Присутні звертають увагу на збудження, яке панує в протилежному кінці зали. Там склалася  надзвичайна ситуація:  дуже болісне ушкодження викликало у «пораненого» велике  нервове збудження. Він кричить, не підпускає до себе фельдшерів.

 Та команда групи Ф-41 швидко приймає рішення, знеболює і заспокоює потерпілого та рятує його ногу.

Правильно накладає шину і готує до транспортування.

 Напруження не спадає ні на хвилину.  Команди, статисти добряче втомилися, але не  здаються. На заключному етапі – конкурс капітанів. Їм належить із зав’язаними очима визначити хірургічні інструменти.

 

  Впевнено прямують до столів Микита Дяченко, Владислав Несміян і Ілля Біленко. Безпомилково вдається справитися з цим завданням Іллі Біленку та викладач хірургії Л.А.Цупрова відзначила хороші показники кожної з команд.

 І ось, врешті, всі команди, організатори  та учасники цього чудового заходу збираються докупи. Проводиться всебічний, вичерпний аналіз  кожному етапу, кожній бригаді. Лікар швидкої допомоги  К.Ю.Барсукова  надає свої конкретні і дуже цінні  поради, які знадобляться нашим випускникам у самостійній роботі  вже через пару місяців.

 

 Є  що порадити студентам і нашим викладачам та керівникам. Зокрема,  дослухалися студенти до поради про необхідність заспокійливим, добрим словом впливати на стан хворого,  дуже важливо правильно розпитати  людину про  першопричини хвороби, про вжиті попередньо заходи, про загальний стан здоров’я. Не менш важливо – взаємодіяти в команді.  Ось ще такі важливі зауваження і поради: медик ніколи не повинен забувати про особисту безпеку.

 

-         Всі «пацієнти» вижили, - підсумував директор коледжу.- Головне в діях фельдшера – швидкість і правильність надання послуг, високе почуття відповідальності за життя людини. Отож будемо і надалі  проводити такі тренінги, можливо, разом з викладачами. Як і в кожній справі, є свої переможці. Ігор Едуардович всім командам вручив почесні грамоти, а ось перемога дісталась команді фельдшерів Ф-942.Окрім грамоти члени команди отримали ще й найцініший для медика подарунок – фенендоскоп. Правильно сказала у своєму поздоровленні заступник директора  О.С.Федорці: у таких змаганнях, конкурсах переможених не може бути. Адже все набуте за роки навчання в нашому славному коледжі  майбутні медики сторицею  віддадуть у практичній роботі з надання медичної допомоги людям.