Комунальний вищий навчальний заклад
||
З 1998 року заклад виконує програму реформування сестринської освіти в Україні,
яка забезпечує відповідність професії медичної сестри міжнародним стандартам.

Архив новостей

[20.05.2018] СХИЛЯЄ ГОЛОВУ В ПОШАНІ УКРАЇНА


  Славний День Великої Перемоги у Другій світовій війні  кров’ю дістався українцям. Саме наша земля найбільше постраждала від фашистського агресора, отож не маємо права забувати  про цю важливу дату. І не забуваємо. У Дніпровському базовому медичному коледжі  8 травня, в День пам’яті і примирення, напередодні Перемоги у Великій Вітчизняній війні відбувся ряд урочистих заходів.

 

 Одне з них носило назву «Безсмертні імена українських героїв». Цей літературно-музичний захід підготувала група Ф-912 та викладачі української мови і літератури.

 В урочисто прикрашеній аудиторії -  господарі і гості. Студенти групи Ф-912 запросили на захід своїх ровесників з фельдшерського і медсестринського відділень. Тема й понині болюча – людські,економічні,  культурні втрати , які принесла Україні, народам Європи Друга світова війна.

 

 Учасники заходу на чолі з пошуковцем Євгенієм Губернюком, який  у нинішньому навчальному році вже презентував кілька дослідницьких робіт з історії Дніпропетровщини та рідного села, розповідає про страдницький шлях України до визволення від фашистських загарбників.

 

 Наводить факти з останніх історичних досліджень. Один з кращих студентів групи – Михайло Коноплянко доповнює розповідь, нагадує про мужність та відвагу українських визволителів, про роль медиків у тій страшній війні. Ці студенти – члени мовно-літературного гуртка «Заміс», який протягом року проводив дослідження історичних фактів Голодомору, Другої світової, Великої Вітчизняної війни, інших історичних подій і періодів на Дніпропетровщині.

  

 Отож хлопцям є про що розповісти. І не лише хлопцям. Про роки випробування, мужність і непохитність українського народу віршами і прозою засвідчують у своїх виступах Катерина Колп, Аня Зайцева, Настя Літохіна, Дар’я Нікітіна, Ліза Ромащенко,  Вікторія Сіра,та інші учасники літературно-музичної композиції.

 Студенти групи Ф-913 Катерина Мілка та  Олексій  Качан при підтримці учасників свята виконують популярні пісні часів Великої Вітчизняної війни.

  

 Юля Ганенко демонструє зворушливі кадри безсмертного народного подвигу в  боротьбі з нацистським агресором. Юна поетеса Альона Грицай підготувала до цієї славної дати власного вірша, а юна художниця Анжела Варакіна – малюнки, присвячені фронтовим медсестричкам – рятівницям мільйонів захисників.

 

 Члени  мовно-літературного гуртка  підготували для кожного глядача газету та пам’ятки з історичними фактами, пов’язаними з Другою світовою війною.

-         Такі заходи не зрівняєш з жодною книгою чи фільмом  про Другу світову війну, - звернулася до присутніх студентів та учасників свята голова ЦК загальноосвітніх дисциплін М.В.Суббота, - кожне слово сприймається серцем і викликає шквал емоцій. І справді, відлуння тієї здавалося б далекої війни не омине ні одне покоління, буде прикладом любові до рідної землі, прикладом чесного виконання свого синівського обов’язку.

  

Гуртківці і надалі продовжують роботу по збору  і вивченню матеріалів про славне історичне минуле нашої  Батьківшини.