Комунальний вищий навчальний заклад
||
З 1998 року заклад виконує програму реформування сестринської освіти в Україні,
яка забезпечує відповідність професії медичної сестри міжнародним стандартам.

Архив новостей

[10.05.2018] ЗДОРОВА МОЛОДЬ – ЗДОРОВА НАЦІЯ


  На початку травня відбулася традиційна студентська науково-практична конференція з теми: «Здорова молодь сьогодні – здорова нація завжди». В її проведенні взяли участь юні науковці – члени гуртків, які успішно працюють у нашому коледжі. На конференції були порушені  актуальні проблеми сьогодення, для висвітлення яких учасники конференції провели чимало досліджень.

  

  Науково-практичну конференцію відкрила заступник директора О.С.Федорці, яка окреслила завдання конференції, ознайомила  зі складом учасників та з поважними членами журі.

 

 У ролі безпристрасних суддів виступили: заступник директора Н.Л.Гармаш, голова студентського профспілкової організації Г.В.Івченко, методисти О.Ю.Орєхова, С.А. Місбахова, голова студентського самоврядування Таміла Довженко. Голова журі – заступник директора О.С.Федорці.

  

Найголовніша вимога до  учасників інтелектуальних перегонів – копітка дослідницька робота, науковий пошук, власні творчі здобутки. Як і годиться на таких представницьких форумах, провели жеребкування.

  

 Першими на  розсуд журі та присутніх свою наукову роботу, присвячену порятунку планети від накопичення сміття, представляють члени гуртка «Милосердя» Є.Жукова, Є.Гіріна з групи М-924 та С.Дьомін – студент групи Ф-22.

 

Наукові керівники цієї групи студентів – О.Г.Дорошенко та Т.В.Юдіна. Студенти, зокрема, проводили ретельне дослідження річки Дніпро, виготовили відеоінструкцію з теми «Сортуємо сміття – рятуємо життя», внесли свої пропозиції щодо ефективної переробки відходів.

  Особливий інтерес у присутніх викликала науково-практична  робота, представлена членами гуртків анатомії людини і педіатрії  В.Лазаренком з групи М-924 та І.Олексієнком з групи М-931. 

  

Під керівництвом викладачів Т.Є.Колесниченко та І.Г.Дуки дослідники порушили актуальну проблему боротьби з плоскостопістю. Ігор і Володимир розкрили причини та наслідки хвороби, ознайомили з результатами власних досліджень, проведені з дітьми-добровольцями, продемонстрували відеоролик про свою роботу з такими дітьми та представили її результат, згідно з яким 70 відсотків маленьких пацієнтів  видужали після систематичної і наполегливої роботи цих майбутніх медиків та їх старших колег.  Наприкінці свого виступу хлопці надали присутнім конкретні поради щодо запобігання плоскостопості.

 А майбутні фельдшери-третьокурсники, члени гуртка «Відкриті серця» Л.Гафарова та А.Боцман за рекомендацією керівника гуртка Ю.С.Придатченко, представили журі та присутнім розробку теми боротьби з такою нині поширеною хворобою, як кір.

 

 Для більш глибокого вивчення проблеми ці активні у громадському житті студентки працювали в бібліотеках міста, провели анкетування серед студентів та населення щодо проведення вакцинації, проаналізували  стан захворюваності на кір  у Дніпропетровській області, відвідали з лекціями школи та дитячі садки.

 

 Настільки важливим є вміст заліза в організмі людини, скільки необхідно цього елемента для повноцінного життя людини, чи не загрожує дефіцит заліза студентам нашого коледжу?.

 

Ці та інші питання порушили у своїй дослідницькій роботі А.Товмач, Н.Шумілова з групи М-941 та Р.Яхко з групи М-941. Направляла роботу дівчат керівник терапевтичного гуртка, викладач Л.Ю.Хоменко.

А член гуртка  акушерства та гінекології, яким керує А.В.Кирюшенко,  студентка групи М-31 К.Завгородня  мала справу з дослідженням  фолієвої кислоти.

 

Дотримуватись належного  вмісту фолієвої кислоти - є необхідністю при перебігу вагітності. Це дівчина довела на конкретних прикладах та результатах пошукової роботи.

 Особливої уваги  у членів журі та присутніх заслуговувала велика науково-дослідницька робота, яку разом з членами гуртка природничо-наукових дисциплін провели О.Дудник та М.Сліпак з групи Ф-942. Керує науковою діяльністю гуртківців досвідчений педагог, голова ЦК природничо-наукових дисциплін Г.М.Площенко.

 

Тема дослідницької роботи надзвичайно актуальна: рухова активність студентів саме нашого коледжу. Ольга та Марина визначили види та рівні рухової активності, провели анкетування,численні дослідження фізичної активності студентів, проаналізували спосіб життя та стан здоров’я студентства і зробили виважені, конкретні висновки, виробили необхідні рекомендації.

     Врешті, всі  наукові роботи заслухані, ретельно виставлені бали членами журі. О.С.Федорці урочисто оголошує переможців. Кращими одностайно    визнані науково-пошукові роботи, представлені студентами Ігорем  Олексієнком та Володею Лазаренком, а також Ольгою Дудник та Мариною Сліпак. Кожен з учасників конференції отримав свою нагороду.