Комунальний вищий навчальний заклад
||
З 1998 року заклад виконує програму реформування сестринської освіти в Україні,
яка забезпечує відповідність професії медичної сестри міжнародним стандартам.

Архив новостей

[20.04.2018] УКРАЇНО, ЦЕ МЕДИЧНЕ МАЙБУТНЄ ТВОЄ!


 Цими днями в нашому коледжі сталася помітна подія: ХХ конкурс фахової майстерності серед студентів  четвертого курсу за спеціальністю «Сестринська справа». Традиційний   конкурс носить назву «Ескулап».

 

 

У своєму вітальному слові директор коледжу, голова суддівської колегії,  к.м.н. І.Е.Шарун так і зазначив: перші учасники конкурсу «Ескулап» сьогодні -  досвідчені  представники медицини, які зуміли здебільшого здобути професію лікаря, стали  висококваліфікованими   медичними сестрами.

Багатьох з них  складній медичній науці старанно навчали  шановані в коледжі люди – викладачі Л.В.Пойда, Н.М.Пєрова, які викладають медсестринство в педіатрії, Л.І.Зленко, Л.А.Цупрова, що навчають медсестринству в хірургії, Т.Б.Шульга, І.Є.Бовкунова – визнані майстри у викладанні медсестринства у внутрішній медицині та основ медсестринства.  Сьогодні ж ці викладачі – члени суддівської колегії і ім належить дати справедливу і зважену оцінку теоретичним знанням учасників конкурсу та їх практичному вмінню.

 

Заступник голови суддівської колегії, заступник директора коледжу О.С.Федорці знайомить присутніх зі складом суддівської колегії та учасниками конкурсу фахової майстерності.

Це одні з кращих студенток-випускниць, які  успішно навчаються, беруть активну участь у громадському житті коледжу. Марія Ромашко та Настя Товмач представляють групу М-941, Ольга Візир та Ірина Прудченко - з групи М-942, Анастасія Тарасенко та Катерина Яковлева – з групи М-943, Катерина Журавель та Ольга Ігнатенко – з групи М-41, Ольга Шапошник та Владислав Пучкін – з групи М-42, Дар’я Лаврут та Каріне Папікян –  з групи М-43.

 

Дівчатка та єдиний юнак Владислав – схвильовані. Не менше хвилювання переживають завідувачі медсестринськими віддаленнями А.П.Рибалка та О.А.  Котляр. Вони разом з викладачами брали участь у підготовці  учасників конкурсу. Нинішній конкурс – чудова можливість розкрити свою готовність до роботи, адже через кілька місяців випускники віллються у величезну сім’ю медичних працівників.

 

Та й склад завдань конкурсу  не з легких. Скажімо, на І  етапі конкурсу слід буде обрати єдино правильну відповідь з п’яти можливих. Ретельно підготовлено для учасників 100 тестів. Не зумієш забезпечити більше 90 правильних відповідей – залишаєш конкурс. При благополучному проходженні теоретичного випробування на конкурсантів очікують не менш відповідальні практичні завдання.

Тож, не гаючи часу, всі зосередилися на роботі з тестами і вже незабаром довели: на  теорії знаються.

У подальшому кожен учасник конкурсу демонструє по два практичних навичка з клінічних дисциплін – з медсестринства в педіатрії, в хірургії, у внутрішній медицині та основ медсестринства. Всього виходить по 6 практичних навичок на кожного. Чимале навантаження.

На демонстрацію двох навичок відведено всього 15 хвилин. Виходить, як у  пословиці: очі бояться, а руки роблять. Так і дівчатка:  хоч і хвилюються, але завдання виконують вправно.  Об’єктивне судійство ретельно складає протоколи. Зауваження в суддів до  всіх  конкурсанток  спільне: слід більше уваги приділяти спілкуванню з пацієнтом.

Медичний працівник повинен  вміти правильно вибудувати діалог з нездоровою людиною, його рідними, бути ввічливим, переконливим, вміти заспокоїти і налаштувати хворого на лікування, на оптимістичні прогнози.

 

Та у наших медсестричок ще все попереду, вони обов’язково опанують всю медичну науку до дрібниць, бо показали свої чималі  здібності на цьому конкурсі.

Підсумки підбивали урочисто: передивились невеликий відеоролик про  хід конкурсу та успіхи  його учасників, знятий під пісню про нелегку та благородну роботу медсестрички.

Далі уважно послухали враження від проведення конкурсу  суддівської колегії, голови колегії І.Е.Шаруна, який підсумував виступи своїх колег. Приступили до найприємнішого – нагород. Грамотами за участь у конкурсі були нагороджені всі конкурсанти.  Дар’я Лаврут та Владислав Пучкін чесно вибороли третє місце в конкурсі, Настя Товмач та Ольга Візир – друге, ну а переможцем конкурсу стала Ірина Прудченко.

У короткій  бесіді з переможцями редакція сайту почула глибокі слова вдячності конкурсантів членам суддівської колегії, голові  колегії Ігорю Едуардовичу Шаруну, всім викладачам, які наполегливо і добросовісно наділяють студентів  міцними знаннями та практичними навичками,  готують до служіння найблагороднішій справі на землі – медицині.