Комунальний вищий навчальний заклад
||
З 1998 року заклад виконує програму реформування сестринської освіти в Україні,
яка забезпечує відповідність професії медичної сестри міжнародним стандартам.

Архив новостей

[21.07.2017] ПІДСУМОК – ПЕРШИЙ КРОК ДО ПОЧАТКУ


 

 

ПІДСУМОК – ПЕРШИЙ КРОК ДО ПОЧАТКУ

Дніпровський  базовий медичний коледж: 2016 – 2017 навчальний рік - пам’ятні віхи, події, коментарі.


Наприкінці навчального року, як правило, починається невтомна робота над аналізом цілорічної педагогічної та студентської праці, складання звітів, планування нового навчального року, який уже на порозі. Ось і ми вирішили підсумувати найголовніші та найбільш пам’ятні віхи в житті студентського та педагогічного колективів протягом року, що минув. Згадаймо разом.

 

Історики стверджують, що за час існування  нашого навчального закладу, а йому незабаром виповниться 147 років, суспільство отримало більше 70 тисяч висококласних спеціалістів. Наша Майстерня з  підготовки  справжніх фахівців, тобто Дніпровський базовий  медичний коледж, протягом 2016-2017 навчального року працювала з особливою напругою, бажанням, старанням, творчо. Головне завдання навчального року – підготовка висококваліфікованих, конкурентоздатних на сучасному ринку праці фахівців.

Якими подіями він запам’ятався, якими успіхами і звершеннями?  Саме в цьому навчальному році, у грудні, ми отримали нове найменування: Дніпровський базовий медичний коледж. Справді базовий, адже маємо міцну навчально-методичну базу, повне забезпечення високопрофесійним викладацьким складом, добре оснащені кабінети і лабораторії. У нас в особливій пошані наука, ефективно працює 18 науково-дослідницьких студентських гуртків і центрів. У нинішньому навчальному році наші викладачі, спираючись на інноваційні напрацювання, величезний досвід та обізнаність у предметі, провели 15 показових відкритих занять, активно впроваджували інноваційні технології.Такий підхід до організації навчання має свій результат: випускники нашого коледжу мають одні з найвищих в області показників з якості здачі ліцензійних екзаменів «Крок М» та державних іспитів з практичної підготовки. Щороку коледж, його директор к.м.н. І.Е.Шарун отримують численні подяки  від керівників лікувальних медичних закладів міста області за якісну підготовку спеціалістів.


   Як і в попередні роки, за ініціативи і сприяння директора коледжу, к.м.н. І.Е.Шаруна, наші студенти стали активними учасниками курсів Всеукраїнської ради реанімації та екстреної медичної допомоги, медичним директором яких є Денис Сурков. Завдання курсів – навчити наданню невідкладної медичної допомоги безпосередньо на полі бою.  У попередні роки на цих курсах пройшли відмінну підготовку  ряд старшокурсників, а викладач  Т.В.Леонтьєва отримала сертифікат. У нинішньому навчальному році сертифікати, які засвідчують вміння надавати невідкладну допомогу за стандартами НАТО отримали випускники коледжу Максим Бондаренко та Валерій Андрющенко. Хлопці показали своє вміння зупиняти кровотечу, боротися з гіпотермією, рятувати  при пневмотораксі, черепно-мозковій травмі та ще багато дечого, необхідного для надання невідкладної допомоги  безпосередньо у воєнно-польових умовах.

 


  За ініціативи і активної  участі директора І.Е.Шаруна на базі нашого коледжу вперше було проведено онлайн засідання обласної методичної ради, присвячене темі використання інтерактивних методів навчання як засобу створення інтенсивного освітнього середовища.

Адміністрація, фахівці нашого коледжу та ще підпорядкованих нам  чотирьох коледжів області обмінялися думками, послухали доповідь з даного питання, яку підготувала заступник директора О.С.Федорці. Всі учасники переконалися: така форма спілкування не лише сучасна, але й ефективна.

 


  Справжньою радісною подією для студентів – мешканців гуртожитку, стало відкриття тренажерного кабінету для відпрацювання навичок у наданні допомоги хворим.

Пропозиція про його створення та організацію роботи надійшла від керівника закладу – к.м.н. І.Е.Шаруна. За короткий строк тут було зібрано алгоритми з усіх клінічних дисциплін, чимало необхідного обладнання та матеріалів. Встановили маніпуляційний столик, функціональне ліжко.

 

В цьому допомогли керівники обласної клінічної лікарні ім. І.І.Мечникова та обласної дитячої лікарні. Така увага лікарень цілком зрозуміла, адже  багато років між клініками і коледжем – тісна дружба і взаємодопомога.

 


   ХІХ регіональна конференція фахової майстерності серед випускників медичних коледжів області за спеціальністю «Сестринська справа» проходила саме в нашому базовому навчальному закладі і мала великий успіх.

Посланці від Криворізького, Павлоградського, Кам’янського, Нікопольського медичних коледжів отримали змогу показати свої теоретичні знання та практичні навички. Почесне журі відзначило високий рівень підготовки
конкурсанток, та все ж перемога заслужено дісталася нашій студентці, відмінниці навчання Насті Ткаченко.

Саме вона й була делегована на Всеукраїнський конкурс фахової майстерності, який проходив у Києві. Як результат, Настя ввійшла у п’ятірку знавців теоретичних питань та взяла для подальшої практичної роботи чимало цінного.

 


  Масові акції, які постійно відбуваються у нашому закладі, привертають увагу всього студентського і педагогічного колективів. Приміром, у навчальному році, який минув, пам’ятною видалася акція «За здоровий спосіб життя» під проводом викладача І.Є.Бовкунової. Студенти вимірювали тиск, вагу, встановлювали індивідуальні показники стану здоров’я людини, разом з викладачами  давали слушні поради. До того ж ще й щедро пригощали вітамінними напоями, «правильним» печивом, овочами, фруктами, роздавали власноруч виготовлені тематичні брошури.

 


 


Не переводились бажаючі дізнатись про стан свого здоров’я і  біля палатки, встановленої за ініціативи директора коледжу, під час проведення масових акцій до  Дня боротьби з гіпертонією та Дня боротьби з цукровим діабетом.

 

Тут також все починалося зі зняття показників самопочуття, затим кожному конкретно видавалися рекомендації. Студенти групи Ф - 941 та Ф - 931 під керівництвом своїх наставників надавали  послуги  не лише товаришам по навчанню, викладачам, співробітникам коледжу, але й перехожим, за що мали щирі подяки. А допомагали майбутнім медикам їх наставники – О.С.Федорці, Ю.В.Мироненко, Л.Ю.Хоменко.

 

  З року в рік  шириться  волонтерський рух серед викладачів і студентів. При активному сприянні директора коледжу, к.м.н. І.Е.Шаруна, організаційному вмінню  його заступників  О.С.Федорці, Н.Л.Гармаш, завідувачів відділеннями, а також  викладачів Т.О.Третяк, С.Г.Мартинової, Т.М.Савченко Є.І.Ходус, О.О.Ізотової, Л.Л.Ананьєвої, Т.В.Усенко, Л.І.Грицаєнко, В.В.Некрашевич, Т.Є.Колесниченко та ін. наші студенти протягом всього навчального року продовжували і зміцнювали традицію надання допомоги тим, хто її потребує, розширювали  сферу своєї діяльності.В усіх 11 відділеннях обласної  дитячої клінічної лікарні  працюють наші волонтери, які залюбки спілкуються з хворою малечею і допомагають їй одужати. Послугами волонтерів,  майбутніх медиків, скористалися також   люди з вадами зору.  Студенти групи Ф  - 12 допомогли їм пройти медичний огляд в клініці ім. І.І.Мечникова, а студентки  з групи М - 932 у супроводі заступника директора О.С.Федорці у Художньому музеї призначили зустріч дітям зі  слабким здоров’ям, які навчаються у школі - інтернаті №90.  

 

Наші студентки-волонтери  розважали та пригощали дітей з особливими потребами. Дістається уваги наших волонтерів і вихованцям спеціалізованого Центру медико-соціальної реабілітації  дітей. Представники групи Ф - 921 у супроводі заступника директора Н.Л.Гармаш та завідувача санітарно-фельдшерським відділенням О.А.Бахіної, викладача Л.В.Пойди привезли маленьким іграшки, смаколики, взяли участь у театралізованому святі. Люблять і чекають наших волонтерів у дитячому будинку, в обласній дитячій лікарні. Благодійна акції «Від серця до серця», «Милосердя» з кожним роком залучає все більше учасників – студентів нашого коледжу.

 


   Викладачі О.Г.Дорошенко, Л.Л.Ананьєва, Т.В.Усенко та члени гуртків,  якими вони керують, вважають, що  «виходити в народ» не обов’язково з подарунками та іграшками. Вони ведуть постійну  просвітницьку роботу серед школярів та студентів міста з приводу зміцнення здоров’я,  пропагують відмову від шкідливих звичок, на красномовних прикладах, за допомогою технічного супроводу доводять переваги здорового способу життя, радять методи запобігання  таким страшним хворобам як  СНІД, туберкульоз.

  Ще одна волонтерська бригада під керівництвом І.Є.Кирилової не раз побувала в Амур-Нижньодніпровському районі. Саме звідти Центр соціальної служби дітей та молоді просить нашу волонтерську групу провести чергову зустріч з молодими жінками та дівчатами - підлітками і поговорити на тему збереження репродуктивного здоров’я. Волонтери безвідмовні, їдуть, проводять, показують уривки з фільмів, розповідають, індивідуально консультують.

 

  Військовий шпиталь та обласна  клініка імені І.І.Мечникова – об’єкти підвищеної уваги наших волонтерів. Цього навчального року у супроводі одного  з лідерів волонтерського руху - Олександри Олександрівни Ізотової студенти та викладачі постійно відвідували поранених та хворих бійців АТО. До гостинців та смачного обіду додавали тепле спілкування, увагу, турботу, догляд.


Групи М - 924, Ф - 921, Ф -922, Ф - 932, М - 923 мають у шпиталі чимало друзів – захисників Вітчизни, і таке тісне спілкування  на користь обом сторонам. Не лише пригостити та розважити вміють наші студенти , але при необхідності  надати для переливання свою кров.15 старшокурсників взяли участь у донорському русі, який розгорнувся у Дніпрі.

 
  Вперше   за ініціативи директора коледжу, к.м.н.  І.Е.Шаруна, головного лікаря обласної клінічної лікарні ім. І.І.Мечникова С.А.Риженка та його заступника Ю.Ю.Скребця була укладена взаємовигідна угода між старшокурсниками медсестринського відділення нашого коледжу та  клінічною лікарнею імені І.І.Мечникова.  За домовленістю наші дівчатка у вільний від навчання час старанно доглядали за хворими, а лікарня обіцяла працевлаштувати  дівчат по завершенню навчання з врахуванням  їх власного вибору. До  того ж нашим студенткам обіцяли лекції та консультації ведучих вчених та спеціалістів.

 

Обіцяне добросовісно виконано з обох сторін,  лікарня, її керівник  висловили вдячність адміністрації коледжу  за хорошу теоретичну підготовку студенток, відповідальне ставлення до роботи, а зі студентками Танею Тищенко, Катею Заіченко, Галею Шуб трапилась ось така помітна подія: їх запросили на зустріч з представниками адміністрації коледжу, головним лікарем С.А.Риженком, його заступником Ю.Ю.Скребцем, представниками адміністрації міста, а також представниками ОБСЄ.  Дівчатка – доньки захисників України в зоні АТО, отримали вигідну пропозицію про  подальшу роботу.


 


  Навчальний рік, який минув, мав характеристику року творчої праці всього педколективу. На рахунку у викладачів чимало справжніх  фахових знахідок. Ними вони щедро діляться на засіданнях циклових комісій, нерідко сумісних, на засіданнях  міських та обласних методичних об’єднань.

На сумісному засіданні хірургії і медсестринства спільно розглянули надзвичайно важливе питання спілкування та догляду за важкохворими,  а на сумісному засідання аж трьох ЦК – терапії, педіатрії та вузьких клінічних дисциплін голови цих ЦК А.М.Галич, Н.С.Тіхонова, В.В.Некрашевич, спираючись на наукові дослідження, говорили про  шляхи підвищення рівня здоров’я українського суспільства.


 

Варто було прислухатись до наукових повідомлень, з якими виступили на одному з  кількох проведених круглих столів О.О.Дажук, І.М.Бондарь, С.А.Нудьга, Л.В.Пойда, бо тема надто серйозна і напрацювань у викладачок чимало.


А торкалась та тема проблеми реабілітації дітей із захворюванням кістково-м’язового апарату. Окрім анімаційного супроводу учасникам круглого столу продемонстрували ще й сучасний масажний стіл, а студенти – четвертокурсники, які закінчили курси масажу,  вчили присутніх масажним прийомам  по зміцненню кістково-м’язового апарату.

 
  Таким же джерелом поповнення педагогічних знань та досвіду стало сумісне засідання ЦК загальноосвітніх та соціально-гуманітарних  дисциплін. Студенти  чудово доповнювали своїх викладачів і на засіданні круглому столі міського методичного об’єднання заступників директорів, яке носило назву «Формування здорового способу життя».

 


 Студенти – члени гуртка «Відкриті серця», керівник якого Є.І.Ходус, на одному із своїх засідань  розповіли про сучасні методи ведення боротьби з таким затятим ворогом, як хвороба Паркінсона. Вони дослідили і зробили цікаві повідомлення про те, хто з великих учених, письменників, політиків страждав на цю недугу. Корисним і цікавим видався  ще один захід, який провів цей гурток у супроводі Є.І.Ходус та В.В.Некрашевич, він був присвячений  боротьбі зі СНІДом,  відродженню великих  фізичних можливостей людини, зокрема неабиякий інтерес у присутніх викликала зворушлива розповідь Євгенії Іванівни про  життєву доблесть паралімпійців.

 

  Кожне сумісне засідання ЦК, численні круглі столи і брейн-ринги, яких було чимало протягом навчального року, що минув, проходили при безпосередній участі студентів.

 

Обов’язкова умова  доповіді чи повідомлення студента – власний результат дослідницької роботи. Приміром, на своєму розширеному засіданні гуртківці дослідили і яскраво розкрили тему  розвитку медицини на Дніпропетровщині, розповіли про лікарів - корифеїв рідного міста. І не лише про кращих  медиків Дніпра. Викладачі Т.Б.Шульга, Є.І.Ходус, В.Г.Ємельянова разом зі своїми вихованцями були неперевершеними на заходах, присвячених світлій пам’яті видатних медиків М.І.Пирогова, М.І.Амосова.

   Надзвичайно цікаво студентам було дізнатися про історичні пастки та принади рідного Дніпра, про які  розповіли  першокурсникам студенти групи М - 922. Легенди, пов’язані з  рідним містом, розповіді про його видатних людей, меценатів, цінні історичні знімки  викликали у присутніх неабиякий інтерес. А розширила пізнавальні рамки  студентів викладач І.В.Помінова.


Студенти груп М - 913, Ф - 911, Ф - 912 під  супроводом викладача іноземної мови І.В.Зубченко підготували захід - мандрівку країнами Європи. Розповідали про історію, архітектуру, культурні цінності, народні звичаї та традиції тієї чи іншої держави.  

   Якби за весь навчальний рік довелося побувати лише на цих двох заходах, то й цього  було б досить аби дати  високу оцінку професійності наших викладачів. На практичному занятті з анатомії, яке провела викладач - методист  Т.Є Колесниченко, було використано вдале поєднання знань з мікробіології, сестринської справи, фізіології, латини і навіть української літератури.  Згадувалися  славнозвісні Т.Г. Шевченко, І.С.Нечуй - Левицький. Звучали й патріотичні гасла і при цьому студенти встигли виконати безліч завдань, лабораторних,  розв’язати задачі і т.д.

 

  Вищим пілотажем у педагогіці можна назвати відкрите практичне заняття, яке провела з групою Ф - 31викладач хірургії Л.І.Зленко. Людмила Іванівна  влучно розкрила тему серцево-легеневої та церебральної реанімації, за допомогою науково-інформаційного фільму показала найсучасніші реанімаційні прилади та оснащення. При роботі з фантомами нерідко вдавалася до розповідей про свої практичні дії з порятунку людини під час її роботи реаніматологом. Ні студентам, ні присутнім після такого захоплюючого заходу навіть розходитися не хотілося. Засвоєння теми – стовідсоткове. Це підтвердило тестування та практичні завдання, які успішно виконали студенти.

 


 Також Людмила Іванівна у співдружності з колегою Л.А.Цупровою вдало провела ще один пам’ятний захід – конкурс знавців хірургії. Групи Ф - 21 та Ф - 941 і справді показали  накопичені знання та вміння їх практичного застосування. Це визнала і член журі Євгенія Ключик. Вона -  нещодавня випускниця коледжу, працює на швидкій допомозі, тому її емоційна і водночас інформаційна розповідь про сьогодення цієї важливої служби була дуже слушною.

   Отак не хотіли залишати зали і гості з інших медичних коледжів, які приїхали на відкрите обласне бінарне практичне заняття з теми «Основні системи та органи людини на рівні клінічної термінології». Підготували це незвичайне заняття студенти груп Ф - 922, Ф - 11, Ф - 12, а самих учасників підготували до такого чудового заходу викладачі іноземної мови О.В.Пушкар та  Т.М.Савченко. І справді, учасники заходу довели, що не можуть без латини прожити  і днини. Та й англійська мова для медицини не чужа. Тому вони показали знання цих мов у  сценках «На прийомі у лікаря», «Мандрівка Києвом».  Дамір Бадамшин, Лейла Гафарова, Наталя Галяс, інші учасники справили на гостей щонайкраще враження. У своїх виступах викладачі медичних коледжів області  відзначили високий рівень підготовки і викладачів, і студентів нашого коледжу.

  Довго пам’ятатимуть гостини в нашому коледжі і члени ММО викладачів безпеки життєдіяльності, які відвідали відкрите заняття, організоване і проведене молодою командою викладачів у складі Тетяни Семенко, Аліни Кисильової та Тетяни Леонтьєвої.

Ці молоді викладачки при  сприянні викладачів хірургії розкрили  важливу на сьогодні тему термінової евакуації постраждалих мирних жителів, показали етапи евакуації, сортування поранених, надання першої допомоги.


Запитання від гостей  так і сипались, статисти працювали злагоджено, демонстрували невідкладні дії при пораненні, як результат – найвища оцінка заходу і його організаторам.

 
  Таку високу оцінку молоді викладачки поділяють зі своїми наставниками-керівниками школи викладача - початківця, яка успішно працює в коледжі. Багато років поспіль її очолюють Т.Є.Колесниченко та Т.М.Савченко.

 

На заняття школи запрошують найдосвідченіших викладачів.  Вивчають сучасні методики викладання, виконують практичні завдання.  Справжні друзі початківців – заступник директора О.С.Федорці та викладач ЦК медсестринства Т.О.Третяк. Їх чудові лекції, конкретні поради завжди слушні. В організації такої змістовної роботи школи допомагає методист коледжу О.Ю.Орєхова.

  - Ми з першого курсу намагаємось сформувати у студента, - говорить директор коледжу, к.м.н. І.Е.Шарун, - дві невідкладні у медицині якості – милосердя та потяг до науки. З милосердям, посилаючись на  розмах волонтерського руху, у нас все в порядку, а з наукою, вважаю, теж не гірше.


Ми посилено формуємо власну наукову еліту, на це націлена робота численних гуртків та центрів. Щороку маємо переможців у олімпіадах, конкурсах».

Підтвердження слів керівника коледжу - успіхи  навчального року, що минув. Вони красномовні: здобули перемогу на олімпіадах з математики, призери на олімпіаді з біології, іноземної мови,  Ліза Скубченко – виборола друге місце на міському та третє - на обласному етапі VІІ Міжнародного мовно - літературного конкурсу імені Т.Шевченка,  Ліза Єсіна, Таня Булгакова – призери міського етапу конкурсу імені Петра Яцика. Марина Сліпак та Оля Дудник отримали дипломи  за проведені дослідження, з якими виступили на Всеукраїнській науково - практичній студентській конференції «Екохім - 2017». Дівчата розповіли про канцерогенні фактори у продуктах харчування та їх вплив на здоров’я людини. Відзначена на Всеукраїнській конференції і робота наставника молодих науковців – голови ЦК природничих дисциплін Г.М.Площенко, яка багато років потому активно залучає студентів до науково - дослідницької діяльності.

 

  У міській студентській науково-практичній конференції «Біологічні дослідження - 2016» студенти А.Захарчук та І.Валяєв виступили з науковою доповіддю «Мікромініатюрний імплантат у сітківку ока». Наукові дослідження ці юні вчені провели під керівництвом викладача О.Є.Сангул.  Відсвяткували заслужений успіх у коледжі разом ще з одним – перемогою студента групи М - 914 Володимира Лазаренка у міській олімпіаді з математики. Готувала Володю голова ЦК загальноосвітніх дисциплін, викладач математики М.В.Суббота.

А відмінників навчання, громадських активістів Катерину Журавель та Влада Несміяна, у яких науковими керівниками О.С.Федорці та Т.В.Мажара, привітно зустрічали і схвально відгукнулися про їх наукові повідомлення учасники та журі Всеукраїнської студентської конференції «Україна понад усе».

  У надзвичайно творчій обстановці  пройшла студентська науково-практична конференція, присвячена профілактиці захворювань та збереженню здоров’я  українців. Очолював  роботу конференції великий прихильник науки, директор коледжу, к.м.н. І.Е.Шарун.

 

Прискіпливе журі уважно слухало кожну наукову доповідь,кожний виступ   студентів, але обрати переможців було дуже непросто. Третьокурсники – майбутні фельдшери з гуртка «Педіатрія» Маша Ведмеденко, Ольга Сидоренко та Влад Несміян доповідали про рекомендовані ними та їхнім науковим керівником О.О.Дажук методи удосконалення техніки самовведення інсуліну 


при захворюванні на діабет. Їхня робота визнана другою за науковим змістом. А відразу за ними зайняли третю сходинку Ігор Олексієнко та Роман Сіянко з гуртка, яким керують Т.Є.Колесниченко та Н.М. Лещенко. Хлопці на прикладі своїх однолітків, шляхом багатьох власноруч проведених експериментів дійшли до  висновків щодо особливості людської пам’яті та шляхів її збереження. Та все ж першими науковцями у коледжі справедливо названі члени гуртка «Фармація» Артем Мурчич, Ольга Коляда та Юля Пошинюк. Вони не лише  здивували всіх своїми повідомленнями про  вплив вмісту  кальцію на організм людини, але й дали рекомендації як зберегти зуби, нігті, волосся, представили дані численних досліджень, проведених у нашому студентському гуртожитку, в аудиторіях. Керувала роботою  юних науковців викладач О.С.Старовойт.

 


 

 Директор коледжу, к.м.н. І.Е.Шарун завжди підкреслює значення національно - патріотичного,  культурного, фізичного, етичного, духовного виховання майбутніх медичних фахівців. І недарма, адже саме медик – носій культури і найвищих людських цінностей у будь - якому суспільстві. Протягом року, що минув, було чимало традиційних масових культурно - виховних заходів, а поряд з ними з’являлись і нові, не менш цікаві.  Організатор і натхненник виховного процесу в коледжі – заступник директора Н.Л.Гармаш. Нерідко  учасник численних масових заходів – директор коледжу.

Ось, приміром, десятки студентів зібрав конкурс на знання пісень та розкриття власних можливостей – «Золотий мікрофон», який проходив саме у Міжнародний день щастя і викликав велику активність серед студентів.

 

  Більш близьке знайомство з рідною Дніпропетровщиною у формі квесту запропоновували  вихованцям – майбутнім медсестрам голова центру  національного виховання К.П.Кожевникова та викладач історії В.І.Мазуренко.

 

 Полюбилися студентам вечори у гуртожитку. Лекції та інформаційні повідомлення з теми здорового способу життя,   пісенні вечори у супроводі гітари та душевного спілкування за участі викладачів О.О.Ізотової, Т.Б.Гольфарб.

 Довго згадували юнаки та дівчата, які мешкають у гуртожитку захід, організований викладачами Г.М.Площенко та Т.Є.Колесниченко. Учасники заходу К.Рибалко, Е.Яковлєв, О.Дудник, Л.Рибачук, їх товариші з груп Ф - 932, М - 932 розповіли про життя та навчання студентів за кордоном, про традиції, свята, спосіб життя, уподобання студентства різних країн світу. Чудовий музичний та анімаційний супровід, відверта цікава розмова – все це надовго збереже пам’ять.


 

Годі говорити про військово-патріотичне виховання. Йому – надзвичайна увага, адже медик, насамперед, патріот.
Таких яскравих заходів і загальних, і у кожній групі відбулося дуже багато. Скажімо, студенти груп Ф - 921 та М - 921 вдало провели свято з теми «Степ та воля – козацька доля», на якому звучали українські народні та патріотичні пісні, змагалися у вікторині на знання історії свого народу, його кращих представників – козацтва. А випускники з Ф – 941 порадували прекрасним святом до Дня козацтва, українського війська та Покрови Святої Богородиці. Назва заходу теж приваблива: «Козацька держава – наша гордість і слава». Роман Заскока, Дмитро Богомол, Влада Данильченко, Вікторія Малік, Ольга Гайда під супроводом керівника групи  Т.Б. Шульги розповіли не лише про закони та порядки Запорозької Січі, але й про зародження медицини, першу медичну школу, перший козацький будинок для самітніх, про Запорозькі Січі та їхній уклад на Катеринославщині, яка вважається колискою козацтва. Майбутні фельдшери навіть представили присутнім окремі рецепти козацької медицини. Все перемежовувалось віршами, піснями.


  Свою здатність і бажання до творчості виявили  і першокурсники. Групи Ф - 911, Ф - 912, де керівниками Н.В. Сензюк та Н.М.Лещенко, при допомозі і підтримці заступника директора Н.Л.Гармаш підготували та чудово провели кілька заходів: вшанування подвигу Небесної сотні, до роковин від дня народження Т.Г.Шевченка. Добре розповідали, показали сценки, читали вірші з нагоди річниці від дня народження видатного письменника О.Т.Гончара.  

Дуже зворушливою була літературно-музична композиція, яку першокурсники присвятили Дню матері та Міжнародному дню сім’ї. Прикрашена калиною, соняхами, квітами, плакатами зала, святий хліб на рушниках, лелеки у гнізді як символи української сім’ї, вірші та пісні про маму, тата, сестричок, братиків, дідусів і бабусь. «Велика родина – це вся Україна» - так патріотично звучала назва свята.

 

  День української вишиванки став справжнім днем української культури, краси, єднання. Сорочки, вишиті хрестиком, гладдю, за давньою українською традицією білим по - білому… Від такої краси розбігалися очі.

Директор коледжу  І.Е.Шарун, його заступники, викладачі організували велике коло єднання, по проспекту линули розчулені слова: «Україна – це я»

 

  Вперше так яскраво і урочисто пройшло свято до Міжнародного дня медичної сестри.


Довго переповідали жарти кмітливих і винахідливих, які прозвучали на святі гумору, започаткованому у минулому році директором коледжу. Що ще новенького? Всього  не перекажеш. Ось, приміром, керівник групи М - 914 О.Є.Сангул організувала гурток «Умілі ручки», де першокурсники з задоволенням опановують техніку виготовлення автентичних ляльок. А керівник групи М  - 932 І.В.Помінова разом зі своїми вихованцями провела ряд зустрічей з маленькими мешканцями дитячого будинку та відкрила у дітей з нелегкою долею чимало талантів. Таким незвичайним видався захід у керівника групи М - 924 І.П.Рябченко. Назва його – «Без верби і калини нема України». А зміст -  виставка та захист власноруч виготовлених виробів народного мистецтва, національних страв. А у керівника групи М - 22 Т.М.Савченко незабутнім став вечір спогадів «Мама – найдорожча в світі». А вже скільки традиційних заходів, скільки емоцій, репетицій, скільки відкритих яскравих талантів. Рік видався і справді вдалим і незабутнім!

 
  Спортивне життя коледжу вирувало з неабиякою силою. Жодних міських змагань, естафет, легкоатлетичних кросів не  пропускали наші спортсмени. Мали чималі заслуги, приміром, спринтери Влад Киприч та Альона Таранченко з групи М - 23. Непереборними в місті і навіть області з  такого виду спорту, як  плавання були С.Севрюков, О.Дордієнко, Я.Рудницький, Т.Краус, В.Майоров.

Своє призове місце  з тенісу в місті і області  закріпили випускники фельдшерського відділення Юля Пошинюк і Валерій Андрющенко.

 

Товариші по навчанню поздоровили студентку групи М - 923 Альону Вєтренко,  яка разом з командою здобула першість на Всеукраїнському чемпіонаті з жіночого хокею… Прикладів безліч.

Таке захоплення спортом має своє підгрунтя, адже приклад здорового способу життя показують директор коледжу І.Е.Шарун, який ось вже кілька років поспіль успішно очолює волейбольну команду викладачів, чимало інших педагогів.

Ці приклади засвідчують одне: і працювати, і навчатись у Дніпровському базовому медичному коледжі – велике щастя.  Тож всі впевнені, стоячи на порозі нового навчального року: він буде не менш цікавим, насиченим, захоплюючим.