Комунальний вищий навчальний заклад
||
З 1998 року заклад виконує програму реформування сестринської освіти в Україні,
яка забезпечує відповідність професії медичної сестри міжнародним стандартам.

ПРИЙМЕМО НА РОБОТУ ВИКЛАДАЧІВ ПО КОНКУРСУ

[11.04.2018] ВОЛОНТЕРСТВО ЯК СКЛАДОВА СВІТОГЛЯДУ


 Всі пам’ятають, що активне, масове волонтерство у нашому місті бере свій початок з нашого навчального закладу.  До того ж джерело благодійності і милосердя не міліє, з кожними роком  воно стає міцнішим, набуває нових форм.

Ось про що розповіла одна із активних організаторів волонтерського руху, викладач ЦК медсестринства Т.О. Третяк.

-         Як відомо,  волонтерський рух у нашому коледжі розпочався  ще задовго до  прийняття відповідного Закону України. Вся діяльність і спосіб життя медика пов’язані з поняттям милосердя, з внутрішнім покликом допомагати  людям.

  -  Як і в багатьох інших великих справах, координатором волонтерського руху став директор коледжу, к.м.н. І.Е.Шарун. Як  завжди, достойний приклад в цій важливій роботі показали наші викладачі. Заслуговує на подяку за свою тверду громадянську позицію викладач іноземної мови О.О.Ізотова.

 

-         Кілька років поспіль Олександра Олександрівна разом  зі студентами фельдшерського відділення відвідує поранених та хворих бійців у військовому шпиталі, привозять продукти, ліки, допомагають у приготуванні їжі та частуванні, а головне – активно спілкуються з  бійцями.

 

-         Викладач В.Г.Дашко  протягом тривалого часу разом зі студентами-волонтерами опікується  новонародженими, які залишились без батьківського догляду . Вікторія Григорівна  також закликає студентів та викладачів взяти участь у всеукраїнській акції: «Зберемо пластик для протезів». Голова ЦК акушерства та гінекології І.Є.Кирилова разом зі студентами консультує жінок Амур-Нижньодніпровського району, проводить бесіди  з питань збереження репродуктивного здоров’я з учнями ліцею.

 

Чимало роботи у волонтерського загону «Незабудка», який спрямовує свою роботу на підтримку дітей, позбавлених батьківського піклування. Разом з викладачами О.О.Дажук та Л.В.Пойдою наші студентки постійно відвідують Дніпровську міську дитячу клінічну лікарню №1. Допомагають у догляді за малюками,  купують памперси, присипки, пелюшки, медикаменти, іграшки. А то й влаштують справжню виставу для маленьких. Така допомога на користь не лише дітям та лікарні, але й сприяє   формуванню громадянської свідомості та професійного обов’язку у самих майбутніх медиків

 

 Щокварталу та й позапланово в лікарні імені І.І.Мечникова проходять донорські дні, на яких незмінними учасниками є викладачі, студент нашого коледжу на чолі з директором, к.м.н. І.Е.Шаруном. Ось і в нещодавній акції  під назвою «Моя кров рятує життя», присвяченій здачі крові пораненим бійцям,  наші волонтери  були дуже активними. Чимало зусиль в  проведенні таких акцій докладає викладач Т.В.Мажара.

 

Плідно працюють волонтерські загони «Ми - за здоровий спосіб життя» та «Молодь проти СНІДу», які очолюють заступник директора О.С.Федорці та  викладач Т.О.Третяк. Мета роботи загонів – формування у студентської молоді прагнення вести здоровий спосіб життя та бути обізнаними з актуальних проблем сьогодення. Ось, приміром, нещодавно наші студенти-волонтери на чолі з директором коледжу, к.м.н. І.Е.Шаруном, заступниками директора О.С.Федорці, Н.Л.Гармаш, викладачами Т.О.Третяк, І.В.Поміновою провели масовий навчально-виховний захід «Вся правда про наркотичну залежність».

 

Переконливий інформаційний зміст, документальні відеосвідчення були вражаючими і мали величезний позитивний вплив на студентство.

Волонтерський загін «Милосердя» був створений у зв’язку з несприятливою ситуацією в зоні бойових дій на Сході. За мету волонтери та їх організатори  поставили навчання різних верств населення необхідним навичкам надання домедичної допомоги.

 

Для такої роботи волонтери, насамперед, готуються самі, проводять практичні тренінги, зростають ряди  старшокурсників, які успішно пройшли навчання з надання допомоги  за новітніми стандартами НАТО. 

Волонтерський рух у нашому коледжі з року в рік набуває нових якостей і нового спрямування, скерованого на професійну допомогу в порятунку людини, пропаганду санітарно-профілактичних знань, формування у самих волонтерів почуття відповідальності за життя українця.