Комунальний вищий навчальний заклад
||
З 1998 року заклад виконує програму реформування сестринської освіти в Україні,
яка забезпечує відповідність професії медичної сестри міжнародним стандартам.

[09.02.2018] ЄДНІСТЬ І ТВОРЧІСТЬ ДАЮТЬ РЕЗУЛЬТАТ!


 Вже всі переконались в тому, що з року в рік, від семестру до семестру міцніє та дає свій позитивний результат тісна творча взаємодія педагогічного та студентського колективів. Нинішній навчальний рік був особливо багатий  на спільні задуми, справи, зокрема,  помітним був вклад наших педагогів, адміністрації закладу у розвиток інноваційних виховних технологій. Приміром, не лише з успіхом, але і з великою користю, віддачею  відбулися  патріотично-виховні заходи під гаслом «Україно, ти для мене диво», присвячені вивченню історії, традицій, культури, звичаїв, духовності українського народу. Варто лише згадати те чудове свято, яке влаштували  директор нашого навчального закладу , к.м.н. І.Е.Шарун, його заступник Н.Л.Гармаш,  завідувачі відділеннями, викладачі та студенти  на честь Дня українського козацтва, Збройних сил України та Покрови Святої Богородиці, що проходило у холі коледжу.

 

Кілька днів студенти та викладачі милувалися куточком козацького побуту. «Козацьке насіння – гарне коріння» - у заході під такою назвою малі козачата з групи М-914 розповіли своїм одноліткам про  суворі, але справедливі закони Запорізької Січі, її легендарних отаманів, вміння облаштувати свій побут, лікувальні здібності, тонкий гумор та вправні кухарські здібності славних козацьких предків.

До національно - патріотичного  виховання  в коледжі особливе ставлення, адже  медик, насамперед, свідомий, патріотично налаштований громадянин своєї країни. Цьому сприяли численні заходи, на організацію яких не пошкодували творчих сил і здібностей наші педагоги.

 

Разом зі студентами групи Ф-913 вони підготували  захід, присвячений Дню визволення України від фашистських загарбників, на якому присутні дізналися чимало цікавих фактів, документальних свідчень про героїзм українського народу, зокрема медичних працівників, випускників та викладачів нашого коледжу у роки воєнного випробування, про криваву боротьбу з ворогом за визволення рідного Дніпра. Формувати і виховувати майбутніх медиків на місцевому матеріалі, власних прикладах з життя та діяльності кращих синів України і рідного краю. Таку мету переслідують педагоги  при підготовці виховних заходів.


Приміром, зворушливою і хвилюючою для першокурсників  була літературно-музична композиція, присвячена пам’яті жертвам Голодоморів, які випали на долю українського народу. Студенти групи  Ф-911 віршами, піснями, сценічними постановками, танцем вміло передали ті страшні випробування українців, а ключовим на заході стали спогади близьких родичів самих студентів про трагедію їх окремої родини в історичному вирі страшних тридцятих років минулого століття. Ці спогади рідних студенти з року в рік записують та поповнюють ними Архів Пам’яті коледжу.

 

 


У нашому навчальному закладі студентів  привчають шанувати і розуміти мистецтво, юнаки та дівчата час від часу відвідують кращі вистави, не забули і про таку дату, як 100-річчя прем’єри вистави «Лісової пісні» Лесі Українки, яка відбулася саме на сцені Дніпропетровського драматичного театру.

 

Уривки з «Лісової пісні у виконанні студентів Катерини Куцубіної та Владислава Мироненкова з групи Ф-911, цікаві факти з історії написання та постановки цієї драми-феєрії, з життя її талановитої авторки справді на користь духовному і культурному росту юнаків і дівчат. Як і знання рідної мови та формування інтересу до її вивчення.

 

У відкритті Міжнародного літературного конкурсу студентської молоді імені Тараса Шевченка, який ініціював директор коледжу, к.м.н. І.Е.Шарун, взяли участь більше тридцяти поціновувачів рідної мови. Звучали вірші, вислови великих Українців, пісні про рідну мову, своє почуття і думки юні автори переказали у написаних творах.

 

А день української писемності і мови відзначили літературно - музичною композицією «Є мова – є народ».   Отож і результат такої копіткої роботи показний: на міському та обласному етапах Міжнародного мовного конкурсу імені П.Яцика,  на міському етапі Всеукраїнської олімпіади  з української мови та на міському етапі Міжнародного мовно - літературного конкурсу імені Шевченка наші студентки Тетяна Булгакова, Юлія Радченко, Єлизавета Єсіна – в числі переможців.

Значним поштовхом до зростання творчої активності викладачів та студентів, зокрема у першому семестрі нинішнього навчального року, став започаткований кілька років тому  директором  коледжу , к.м.н. І.Е.Шаруном і популярний нині  конкурс творчих талантів «Діамантові грані».

 

Саме цей конкурс сприяв розкриттю багатьох талантів.  Чари свого поетичного слова, пензля, свої незвичайні здібності показали в ході конкурсу   А.Грицай, А.Варакіна, Д.Зубенко,  К.Журавель, О.Дудник,  І.Антонюк, В.Зінковська, Т.Довженко, М.Дяченко, Г.Твердохліб, Д.Бадамшин, Л.Гафарова, В.Несміян, Ю.Лебідь Я.Герасименко та ін.

Завдяки створеним умовам,  зацікавленому ставленню до розвитку творчих здібностей студентів,  становлення їх особистостей, у коледжі народилося чимало самодіяльних художників, поетів, майбутніх науковців, громадських активістів, волонтерів. Приміром, лише в нашому коледжі такого широкого розвитку набула волонтерська діяльність. Це діє інноваційна програма «Милосердя».

За останні роки особливо зміцніли дружні взаємини з  обласними і міськими клінічними лікарнями, військовим госпіталем,  дошкільними закладами соціального спрямування, де наші студенти залюбки допомагають хворим, турбуються про поранених  воїнів, допомагають у проведенні медичних оглядів бійців АТО,  онкохворих, незрячих, беруть участь у донорських акціях, проводять санітарно - просвітницьку роботу  серед школярів, студентів.                                    

За останні роки все більшої популярності набуває прагнення старшокурсників  опанувати сучасні методи надання невідкладної медичної допомоги в екстремальних  умовах за стандартами  НАТО. У цьому навчальному році курси Всеукраїнської Ради реанімації та екстреної допомоги  успішно пройшли і отримали відповідні  сертифікати  Олександра Мінченко, Влад Несміян, Едуард Яковлев.  А днями такий сертифікат отримав  студент-третьокурсник медсестринського відділення, громадський активіст Ігор Олексієнко.

 

Студент групи Ф-41 Максим Шакуров, який  завершив навчання на цих курсах ще в минулому році, допомагає в  організації цієї важливої роботи серед наших студентів. При активному сприянні і безпосередній участі Ігоря Едуардовича  планується подальше розширення  і удосконалення форм роботи з тактичної підготовки студентів для надання невідкладної допомоги в екстремальних умовах за стандартами НАТО.

Це лише частина проектів, інноваційних виховних технологій, над впровадженням яких цілеспрямовано  працюють адміністрація,   викладачі і студенти Дніпровського базового медичного коледжу.